VM i landeveissykling 2023 – Senior blandet stafett
VM i landeveissykling 2023 – Senior blandet stafett | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Junior menn fellesstart | ||
Arrangement | VM i landeveissykling 2023 | ||
Sted | Glasgow - Storbritannia | ||
Dato | 8. august | ||
Deltakere | 188 | ||
Deltakernasjoner | 18 | ||
Vinnertid | 54.16,20 | ||
Medaljevinnere | |||
Sveits | |||
Frankrike | |||
Tyskland | |||
Blandet stafett under VM i landeveissykling 2023 ble arrangert i Glasgow tirsdag 8 august. Hver nasjon stilte med et lag med 3 menn og et lag med 3 kvinner. Først syklet herrelaget en lagtempo på 20,15km, så syklet kvinnene samme runde og så la man sammen tidene. Tiden ble målt på nr 2 i mål.
Resultat
# | Nasjon | Tid |
---|---|---|
01 | Sveits Stefan Bissegger Stefan Küng Mauro Schmid --------- Elise Chabbey Nicole Koller Marlen Reusser | 54.16,20 25.35,95 28.40,25 |
02 | Frankrike Bruno Armirail Rémi Cavagna Bryan Coquard --------- Audrey Cordon-Ragot Cédrine Kerbaol Juliette Labous | 54.23,28 25.59,27 28.24,01 |
03 | Tyskland Miguel Heidemann Jannik Steimle Maximillian Walscheid --------- Ricarda Bauernfeind Lisa Klein Franziska Koch | 55.07,51 26.08,37 28.59,14 |
4 | Storbritannia Daniel Bigham Josh Charlton Ethan Vernon --------- Elynor Bäckstedt Pfeiffer Georgi Anna Shackley | 55.19,62 26.18,91 29.00,71 |
5 | Italia Alberto Bettiol Mattia Cattaneo Manlio Moro --------- Letizia Paternoster Silvia Persico Alessia Vigilia | 55.33,21 25.54,57 29.38,64 |
6 | Australia Luke Durbridge Michael Matthews Luke Plapp --------- Lauretta Hanson Brodie Chapman Sarah Roy | 55.53,99 26.22,07 29.31,92 |
7 | Nederland Daan Hoole Tim van Dijke Jos van Emden --------- Loes Adegeest Shirin van Anrooij Riejanne Markus | 55.59,57 26.16,87 29.42,70 |
8 | USA William Barta Lawson Craddock Neilson Powless --------- Megan Jastrab Coryn Labecki Skylar Schneider | 56.02,05 26.19,83 29.42,22 |
9 | Østerrike Patrick Gamper Lukas Pöstlberger Sebastian Schönberger --------- Carina Schrempf Christina Schweinberger Kathrin Schweinberger | 56.14,03 26.42,68 29.31,35 |
10 | Polen Maciej Bodnar Piotr Brożyna Mateusz Gajdulewicz --------- Marta Jaskulska Marta Lach Agnieszka Skalniak-Sójka | 57.03,13 27.03,85 29.59,28 |
11 | Spania Xabier Azparren Raúl García Pierna Iván Romeo --------- Sandra Alonso Sara Martín Alba Teruel Ribes | 58.16,13 27.34,73 30.41,40 |
12 | Kasakhstan Igor Tsjzjan Jevgenij Fedorov Dmitrij Gruzdev --------- Faina Potapova Rinata Sultanova Makhabbat Umutzhanova | 59.29,30 27.16,75 32.12,55 |
13 | Usbekistan Dmitry Bocharov Aleksey Fomovskiy Muradjan Halmuratov --------- Sofiya Karimova Yanina Kuskova Olga Zabelinskaja | 59.42,10 28.45,02 30.57,08 |
14 | UCI World Cycling Centre Amir Arslan Ansari Kiya Rogora Ahmad Wais --------- Selam Amha Maude Elaine le Roux Elina Tasane | 1:00.48,47 28.37,05 32.11,42 |
15 | Ukraina Maksym Bilyi Vitali Novakovskyi Dmytro Polupan --------- Yuliia Biriukova Drayna Nahuliak Olga Shekel | 1:01.00,47 28.43,47 32.17,00 |
16 | Mauritius Aurelien de Comarmond Alexandre Mayer Christopher Rougier-Lagane --------- Aurélie Halbwachs Raphaëlle Lamusse Kimberley le Court de Billot | 1:01.24,02 28.34,32 32.49,70 |
17 | Kina Ju Jinyang Li Tiancheng Xue Ming --------- Cui Yuhang Zeng Luyao Sun Jiajun | 1:01.28,50 29.37,47 31.51,03 |
18 | Afghanistan Qais Haidari Mohamad Islam Jorat Ahmad Mirzaee --------- Fariba Hashimi Yulduz Hashimi Zahra Rezayee | 1:12.04,95 33.53,45 38.11,50 |
Eksterne lenker
- Offisiel resultatside