Skiskyting under Vinter-OL 2018
Skiskyting under Vinter-OL 2018 | |||
---|---|---|---|
De olympiske ringer | |||
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Vertsby | Pyeongchang | ||
Vertsland | Sør-Korea | ||
Arena(er) | Alpensia Biathlon Centre | ||
Dato | 9.–25. februar 2018 | ||
Deltakere | 230 | ||
Øvelser | 11 |
Skiskyting under Vinter-OL 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Jaktstart | menn | kvinner | ||
Fellesstart | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | mixed | kvinner | |
« 2014 2022 » |
Skiskyting under Vinter-OL 2018 ble arrangert i Alpensia Biathlon Centre mellom 9. og 25. februar 2018.[1] Det ble konkurrert i elleve øvelser, de samme som under Vinter-OL 2014.
Statistikk
Medaljefordeling
Skiskyting under Vinter-OL 2018 – Pyeongchang | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Tyskland (GER) | 3 | 1 | 3 | 7 |
2 | Frankrike (FRA) | 3 | 0 | 2 | 5 |
3 | Sverige (SWE) | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Norge (NOR) | 1 | 3 | 2 | 6 |
5 | Slovakia (SVK) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6 | Belarus (BLR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Tsjekkia (CZE) | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Slovenia (SLO) | 0 | 1 | 0 | 1 |
9 | Italia (ITA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Østerrike (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 11 | 11 | 11 | 33 |
Medaljevinnere
- Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Normaldistanse detaljer | Johannes Thingnes Bø Norge | 48.03,8 | Jakov Fak Slovenia | 48.09,3 | Dominik Landertinger Østerrike | 48.18,0 |
Sprint detaljer | Arnd Peiffer Tyskland | 23.38,8 | Michal Krčmář Tsjekkia | 23.43,2 | Dominik Windisch Italia | 23.46,5 |
Jaktstart[2] detaljer | Martin Fourcade Frankrike | 32.51,7 | Sebastian Samuelsson Sverige | 33.03,7 | Benedikt Doll Tyskland | 33.06,8 |
Fellesstart detaljer | Martin Fourcade Frankrike | 35.47,3 | Simon Schempp Tyskland | 35.47,3 | Emil Hegle Svendsen Norge | 35.58,5 |
Stafett[3] detaljer | Sverige (SWE) Peppe Femling Jesper Nelin Sebastian Samuelsson Fredrik Lindström | 1.15.16,5 | Norge (NOR) Lars Helge Birkeland Tarjei Bø Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | 1.16.12,0 | Tyskland (GER) Erik Lesser Benedikt Doll Arnd Peiffer Simon Schempp | 1.17.23,6 |
- Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Normaldistanse detaljer | Hanna Öberg Sverige | 41.07,2 | Anastasija Kuzmina Slovakia | 41.31,9 | Laura Dahlmeier Tyskland | 41.48,4 |
Sprint detaljer | Laura Dahlmeier Tyskland | 21.06,2 | Marte Olsbu Norge | 21.30,4 | Veronika Vítková Tsjekkia | 21.32,0 |
Jaktstart[4] detaljer | Laura Dahlmeier Tyskland | 30.35,3 | Anastasija Kuzmina Slovakia | 31.04,7 | Anaïs Bescond Frankrike | 31.04,9 |
Fellesstart detaljer | Anastasija Kuzmina Slovakia | 35.23,0 | Darja Domratsjeva Belarus | 35.41,8 | Tiril Eckhoff Norge | 35.50,7 |
Stafett detaljer | Belarus (BLR) Nadezjda Skardino Iryna Kryuko Dzinara Alimbekava Darja Domratsjeva | 1.12.03,4 | Sverige (SWE) Linn Persson Mona Brorsson Anna Magnusson Hanna Öberg | 1.12.14,1 | Frankrike (FRA) Anaïs Chevalier Marie Dorin Habert Justine Braisaz Anaïs Bescond | 1.12.21,0 |
- Mixed
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Stafett detaljer | Frankrike (FRA) Marie Dorin Habert Anaïs Bescond Simon Desthieux Martin Fourcade | 1.08.34,3 | Norge (NOR) Marte Olsbu Tiril Eckhoff Johannes Thingnes Bø Emil Hegle Svendsen | 1.08.55,2 | Italia (ITA) Lisa Vittozzi Dorothea Wierer Lukas Hofer Dominik Windisch | 1.09.01,2 |