Nagy-Britannia a dél-koreai Phjongcshangban megrendezett 2018. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 58 sportoló képviselte, akik összesen 5 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dave Ryding | Műlesiklás | 49,09 | 13. | 51,07 | 9. | 1:40,16 | 9. |
Laurie Taylor | 51,08 | 27. | 52,33 | 25. | 1:43,41 | 26. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Charlie Guest | Műlesiklás | 55,44 | 42. | 52,82 | 30. | 1:48,26 | 33. |
Alex Tilley | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény |
Dave Ryding Laurie Taylor Charlie Guest Alex Tilley | Vegyes | Egyesült Államok (USA) Gy 2*–2 | Norvégia (NOR) V 2–2* | kiesett | 5. |
Biatlon
- Női
Bob
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Brad Hall* Joel Fearon | Kettes | 49,37 | 7. | 49,50 | 8. | 49,67 | 17. | 49,80 | 16. | 3:18,34 | 12. |
Brad Hall* Greg Cackett Joel Fearon Nick Gleeson | Négyes | 49,25 | 19. | 49,68 | 14. | 49,64 | 17. | 49,69 | 12. | 3:18,26 | 17. |
Lamin Deen* Andrew Matthews Toby Olubi Ben Simons | 49,44 | 16. | 49,45 | 19. | 49,66 | =18. | 49,74 | 15. | 3:18,29 | 18. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mica McNeill* Mica Moore | Kettes | 50,77 | 6. | 50,95 | 6. | 51,16 | 11. | 51,19 | 7. | 3:24,07 | 8. |
* – a bob vezetője
Tartalékok: Sam Blanchet és Montell Douglas.
Curling
Férfi
- Kyle Smith
- Thomas Muirhead
- Kyle Waddell
- Cameron Smith
- Glen Muirhead
- Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Saját rabolt endek | Lökés % |
Svédország | Niklas Edin | 7 | 2 | 62 | 43 | 34 | 28 | 13 | 8 | 87% |
Kanada | Kevin Koe | 6 | 3 | 56 | 46 | 36 | 34 | 14 | 8 | 87% |
Egyesült Államok | John Shuster | 5 | 4 | 67 | 63 | 37 | 39 | 4 | 6 | 80% |
Nagy-Britannia[m 1] | Kyle Smith | 5 | 4 | 55 | 60 | 40 | 37 | 8 | 7 | 82% |
Svájc[m 1] | Peter de Cruz | 5 | 4 | 60 | 55 | 39 | 37 | 10 | 6 | 83% |
Norvégia | Thomas Ulsrud | 4 | 5 | 45 | 54 | 32 | 36 | 6 | 6 | 82% |
Dél-Korea | Kim Chang-min | 4 | 5 | 54 | 59 | 40 | 41 | 7 | 8 | 82% |
Japán | Morozumi Juszuke | 4 | 5 | 48 | 56 | 33 | 35 | 13 | 5 | 81% |
Olaszország | Joel Retornaz | 3 | 6 | 50 | 56 | 37 | 38 | 15 | 7 | 81% |
Dánia | Rasmus Stjerne | 2 | 7 | 53 | 70 | 36 | 39 | 12 | 5 | 83% |
- ↑ a b Nagy-Britannia és Svájc rájátszáson mérkőzött az elődöntőbe jutásért
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Svájc (de Cruz) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Koe) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 |
| Japán (Morozumi) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Edin) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | X | 8 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dél-Korea (Kim) | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 11 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Olaszország (Retornaz) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 |
| Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 |
| Dánia (Stjerne) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | X | X | 10 |
| Norvégia (Ulsrud) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | 3 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 4 |
| Egyesült Államok (Shuster) | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 4 | X | X | 10 |
- Rájátszás
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
| Svájc (de Cruz) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | X | 9 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 5. |
Női
- Eve Muirhead
- Anna Sloan
- Vicki Adams
- Lauren Gray
- Kelly Schafer
- Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Saját rabolt endek | Lökés % |
Dél-Korea | Kim Eun-jung | 8 | 1 | 75 | 44 | 41 | 34 | 5 | 15 | 79% |
Svédország | Anna Hasselborg | 7 | 2 | 64 | 48 | 42 | 34 | 14 | 13 | 83% |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 6 | 3 | 61 | 56 | 39 | 38 | 12 | 6 | 79% |
Japán | Fudzsiszava Szacuki | 5 | 4 | 59 | 55 | 38 | 36 | 10 | 13 | 75% |
Kína | Wang Bingyu | 4 | 5 | 57 | 65 | 35 | 38 | 12 | 5 | 78% |
Kanada | Rachel Homan | 4 | 5 | 68 | 59 | 40 | 36 | 10 | 12 | 81% |
Svájc | Silvana Tirinzoni | 4 | 5 | 60 | 55 | 34 | 37 | 12 | 7 | 78% |
Egyesült Államok | Nina Roth | 4 | 5 | 56 | 65 | 38 | 39 | 7 | 6 | 78% |
Olimpikonok Oroszországból | Viktorija Moiszejeva | 2 | 7 | 45 | 76 | 34 | 40 | 8 | 6 | 76% |
Dánia | Madeleine Dupont | 1 | 8 | 50 | 72 | 32 | 41 | 10 | 6 | 73% |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Olimpikonok Oroszországból (Moiszejeva) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | X | X | 3 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | X | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| Egyesült Államok (Roth) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 7 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Kína (Wang) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dánia (Dupont) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Dél-Korea (Kim) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
| Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 |
| Svájc (Tirinzoni) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 8 |
| Japán (Fudzsiszava) | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Homan) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
- Elődöntő
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 2 | X | 10 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
- Bronzmérkőzés
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 4. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Nicholas Buckland Penny Coomes | Jégtánc | 68,36 | 10. | 101,96 | 10. | 170,32 | 11. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Joshua Cheetham | 1000 m | 1:26,223 | 3. | kiesett | 23. |
Farrell Treacy | 1000 m | 1:26,762 | 2. | 1:25,080 | 4. | kiesett | 14. |
1500 m | — | 6. | | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Elise Christie | 500 m | 42,872 | 1. | 42,703 | 1. | 43,184 | 2. | | 1:23,063 | 4. | 4. |
1000 m | kizárták | kiesett | – |
1500 m | 2:29,316 | 1. | | kizárták | kiesett | 17. |
Charlotte Gilmartin | 500 m | kizárták | kiesett | – |
1000 m | 1:32,899 | 3. | kiesett | 23. |
1500 m | 2:29,005 | 3. | | 3:00,691 | 5. | kiesett | 14. |
Kathryn Thomson | 500 m | 1:08,896 | 3. | kiesett | 24. |
1000 m | 1:32,150 | 4. | kiesett | 25. |
1500 m | 2:32,891 | 4. | | kiesett | 25. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont |
Lloyd Wallace | Férfi | 73,06 | 24. | 100,03 | 14. | kiesett | 20. |
- Félcső
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés |
Murray Buchan | Férfi | 66,00 | 65,40 | 66,00 | 14. | kiesett |
Alexander Glavatsky-Yeadon | 10,80 | 15,00 | 15,00 | 26. | kiesett |
Peter Speight | 3,80 | 64,60 | 64,60 | 15. | kiesett |
Rowan Cheshire | Női | 74,00 | 71,40 | 74,00 | 9. | 75,40 | 17,80 | 13,60 | 75,40 | 7. |
Molly Summerhayes | 60,80 | 66,00 | 66,00 | 17. | kiesett |
- Krossz
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Emily Sarsfield | Női | 1:18,25 | 22. | 2. | 4. | kiesett | 16. |
- Slopestyle
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés |
Tyler Harding | Férfi | 20,00 | 21,00 | 21,00 | 29. | kiesett |
James Woods | 90,20 | 19,60 | 90,20 | 8. | 29,20 | 91,00 | 90,00 | 91,00 | 4. |
Isabel Atkin | Női | 13,20 | 86,80 | 86,80 | 4. | 68,40 | 79,40 | 84,60 | 84,60 | |
Katie Summerhayes | 75,80 | 77,60 | 77,60 | 10. | 61,40 | 71,40 | 23,20 | 71,40 | 7. |
Sífutás
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Andrew Musgrave | 15 km | | 35:51,0 | 27. |
30 km | 40:34,9 | 12. | 35:38,9 | 9. | 1:16:45,7 | 7. |
50 km | | 2:20:57,9 | 34. |
Callum Smith | 15 km | | 38:20,9 | 71. |
30 km | 44:47,1 | 61. | 38:29,6 | 45. | 1:23:49,9 | 54. |
50 km | | 2:27:56,3 | 50. |
Andrew Young | 15 km | | 37:13,1 | 54. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Annika Taylor | 10 km | | 30:52,9 | 75. |
15 km | 25:08,0 | 60. | 22:29,6 | 59. | 48:09,1 | 60. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő |
Andrew Young | Férfi egyéni sprint | 3:21,50 | 43. | kiesett | 43. |
Andrew Musgrave Andrew Young | Férfi csapatsprint | | 16:30,62 | 6. | kiesett | 12. |
Snowboard
- Akrobatika
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény |
Rowan Coultas | Big air | 81,00 | 84,50 | 84,50 | 8. | kiesett | 17. |
Slopestyle | 23,20 | 23,58 | 23,58 | 18. | kiesett | 33. |
Billy Morgan | Big air | 87,50 | 90,50 | 90,50 | 6. | – | 82,50 | 85,50 | 168,00 | |
Slopestyle | 56,40 | 37,55 | 56,40 | 10. | kiesett | 22. |
Jamie Nicholls | Big air | 30,00 | 81,25 | 81,25 | 11. | kiesett | 23. |
Slopestyle | 71,56 | 36,90 | 71,56 | 8. | kiesett | 16. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény |
Aimee Fuller | Big air | 25,00 | 14,25 | 25,00 | 25. | kiesett | 25. |
Slopestyle | törölve | 34,63 | 41,43 | törölve | 41,43 | 17. |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Kiemelés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Zoe Gillings-Brier | Női | 1:20,99 | 14. | 1:20,84 | 5. | 1:20,84 | 17. | 4. | kiesett | 13. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Adam Rosen | Férfi egyes | 48,477 | 25. | 48,410 | 23. | 48,280 | 23. | kiesett | 2:25,167 | 22. |
Rupert Staudinger | 49,626 | 33. | 49,259 | 35. | 48,957 | 32. | kiesett | 2:27,842 | 33. |
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dominic Parsons | Férfi | 50,85 | 5. | 50,41 | 3. | 50,33 | 3. | 50,61 | 3. | 3:22,20 | |
Jerry Rice | 51,06 | 11. | 51,15 | 13. | 51,04 | 11. | 50,99 | 10. | 3:24,24 | 10. |
Laura Deas | Női | 52,00 | 6. | 52,03 | 2. | 51,96 | 5. | 51,91 | 5. | 3:27,90 | |
Elizabeth Yarnold | 51,66 | 1. | 52,30 | 9. | 51,86 | 2. | 51,46 | 1. | 3:27,28 | |
Források
- Great Britain at the 2018 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. szeptember 5.)
Sablon:A 2018. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap