Labdarúgócsapatok listája
Ez a labdarúgócsapatok listája országok szerint. A vastaggal szedett csapatok az adott ország előző szezonjának a bajnokai. Az {{ellenőrzött}}
sablonnal ellátott listák a magyar helyesírásnak és a labdarúgásműhely irányelveinek megfelelő csapatneveket tartalmazzák.
Albánia
- Labdarúgó-szövetség: Albán labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Abissnet Superiore)
Klub | Város |
---|---|
FC Dinamo City | Tirana |
KF Egnatia | Rrogozhina |
KF Erzeni | Shijak |
FK Kukësi | Kukës |
KF Laçi | Laç |
FK Partizani Tirana | Tirana |
KF Skënderbeu Korçë | Korça |
KF Teuta Durrës | Durrës |
KF Tirana | Tirana |
KF Vllaznia Shkodër | Shkodra |
Algéria
- Labdarúgó-szövetség: Algériai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Ligue Professionnelle 1 Mobilis)
Klub | Város |
---|---|
ASO Chlef | Chlef |
CR Belouizdad | Algír |
CS Constantine | Kaszentína |
ES Ben Aknoun | Algír |
ES Sétif | Sétif |
JS Kabylie | Tizi Ouzou |
JS Saoura | Méridja |
MC Alger | Algír |
MC El Bayadh | El Bayadh |
MC Oran | Orán |
NC Magra | Magra |
Paradou AC | Algír |
US Biskra | Biskra |
USM Alger | Algír |
USM Khenchela | Khenchela |
US Souf | El Oued |
Andorra
- Labdarúgó-szövetség: Andorrai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Lliga Multisegur Assegurances)
Klub | Város |
---|---|
CF Atlètic Amèrica | Canillo |
Atlètic Club d’Escaldes | Escaldes-Engordany |
CE Carroi | Andorra la Vella |
CF Esperança d’Andorra | Andorra la Vella |
Inter Club d’Escaldes | Escaldes-Engordany |
FC Ordino | Ordino |
FC Pas de la Casa | El Pas de la Casa |
Penya Encarnada d’Andorra | Andorra la Vella |
FC Santa Coloma | Santa Coloma d’Andorra |
UE Santa Coloma | Santa Coloma d’Andorra |
Anglia
Bővebben: Angol labdarúgócsapatok listája |
- Labdarúgó-szövetség: Angol labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Premier League)
- 2. osztály (Sky Bet Championship)
- 3. osztály (Sky Bet League One)
Klub | Város |
---|---|
Barnsley FC | Barnsley |
Blackpool FC | Blackpool |
Bolton Wanderers FC | Horwich |
Bristol Rovers FC | Bristol |
Burton Albion FC | Burton upon Trent |
Cambridge United FC | Cambridge |
Carlisle United FC | Carlisle |
Charlton Athletic FC | London |
Cheltenham Town FC | Cheltenham |
Derby County FC | Derby |
Exeter City FC | Exeter |
Fleetwood Town FC | Fleetwood |
Leyton Orient FC | London |
Lincoln City FC | Lincoln |
Northampton Town FC | Northampton |
Oxford United FC | Oxford |
Peterborough United FC | Peterborough |
Portsmouth FC | Portsmouth |
Port Vale FC | Stoke-on-Trent |
Reading FC | Reading |
Shrewsbury Town FC | Shrewsbury |
Stevenage FC | Stevenage |
Wigan Athletic FC | Wigan |
Wycombe Wanderers FC | High Wycombe |
- 4. osztály (Sky Bet League Two)
Klub | Város |
---|---|
Accrington Stanley FC | Accrington |
AFC Wimbledon | London |
Barrow AFC | Barrow-in-Furness |
Bradford City AFC | Bradford |
Colchester United FC | Colchester |
Crawley Town FC | Crawley |
Crewe Alexandra FC | Crewe |
Doncaster Rovers FC | Doncaster |
Forest Green Rovers FC | Nailsworth |
Gillingham FC | Gillingham |
Grimsby Town FC | Cleethorpes |
Harrogate Town AFC | Harrogate |
Mansfield Town FC | Mansfield |
Milton Keynes Dons FC | Milton Keynes |
Morecambe FC | Morecambe |
Newport County AFC[3] | Newport |
Notts County FC | Nottingham |
Salford City FC | Salford |
Stockport County FC | Stockport |
Sutton United FC | London |
Swindon Town FC | Swindon |
Tranmere Rovers FC | Birkenhead |
Walsall FC | Walsall |
Wrexham AFC[4] | Wrexham |
- 5. osztály (National League)
Klub | Város |
---|---|
AFC Fylde | Wesham |
Aldershot Town FC | Aldershot |
Altrincham FC | Altrincham |
Barnet FC | London |
Boreham Wood FC | Borehamwood |
Bromley FC | London |
Chesterfield FC | Chesterfield |
Dagenham & Redbridge FC | London |
Dorking Wanderers FC | Dorking |
Eastleigh FC | Eastleigh |
Ebbsfleet United FC | Northfleet |
Gateshead FC | Gateshead |
FC Halifax Town | Halifax |
Hartlepool United FC | Hartlepool |
Kidderminster Harriers FC | Kidderminster |
Maidenhead United FC | Maidenhead |
Oldham Athletic AFC | Oldham |
Oxford City FC | Oxford |
Rochdale AFC | Rochdale |
Solihull Moors FC | Solihull |
Southend United FC | Southend-on-Sea |
Wealdstone FC | London |
Woking FC | Woking |
York City FC | York |
Angola
- Labdarúgó-szövetség: Angolai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Girabola)
Klub | Város |
---|---|
Académica Petróleos | Lobito |
Atlético Petróleos | Luanda |
FC Bravos do Maquis | Luena |
GD Escolinha Isaac | Benguela |
CD Huíla | Lubango |
GD Interclube | Luanda |
Kabuscorp SC do Palanca | Luanda |
CRD Libolo | Calulo |
CD Lunda Sul | Saurimo |
CD Primeiro de Agosto | Luanda |
GD Sagrada Esperança | Dundo |
Santa Rita de Cássia FC | Uíge |
CD São Salvador | M’banza-Kongo |
Sporting Clube de Cabinda | Cabinda |
CR União | Malanje |
Wiliete SC | Benguela |
Argentína
- Labdarúgó-szövetség: Argentin labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Torneo Sur Finanzas)
Klub | Város |
---|---|
Argentinos Juniors | Buenos Aires |
Atlético Tucumán | San Miguel de Tucumán |
Banfield | Banfield |
Barracas Central | Buenos Aires |
Belgrano | Córdoba |
Boca Juniors | Buenos Aires |
Central Córdoba | Santiago del Estero |
Defensa y Justicia | Florencio Varela |
Deportivo Riestra | Buenos Aires |
Estudiantes | La Plata |
Gimnasia y Esgrima | La Plata |
Godoy Cruz | Godoy Cruz |
Huracán | Buenos Aires |
Independiente | Avellaneda |
Independiente Rivadavia | Mendoza |
Instituto | Córdoba |
Lanús | Lanús |
Newell’s Old Boys | Rosario |
Platense | Florida Este |
Racing | Avellaneda |
River Plate | Buenos Aires |
Rosario Central | Rosario |
San Lorenzo | Buenos Aires |
Sarmiento | Junín |
Talleres | Córdoba |
Tigre | Victoria |
Unión | Santa Fe |
Vélez Sarsfield | Buenos Aires |
Ausztrália
- Labdarúgó-szövetség: Ausztrál labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Isuzu UTE A-League)
Klub | Város |
---|---|
Adelaide United FC | Adelaide |
Brisbane Roar FC | Brisbane |
Central Coast Mariners FC | Gosford |
Macarthur FC | Campbelltown |
Melbourne City FC | Melbourne |
Melbourne Victory FC | Melbourne |
Newcastle Jets FC | Newcastle |
Perth Glory FC | Perth |
Sydney FC | Sydney |
Wellington Phoenix FC[5] | Wellington |
Western Sydney Wanderers FC | Sydney |
Western United FC | Melbourne |
Ausztria
- Labdarúgó-szövetség: Osztrák labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Admiral Bundesliga)
Klub | Város |
---|---|
SK Austria Klagenfurt | Klagenfurt am Wörthersee |
SC Austria Lustenau | Lustenau |
FK Austria Wien | Bécs |
FC Blau-Weiß Linz | Linz |
TSV Hartberg | Hartberg |
LASK | Linz |
SK Rapid Wien | Bécs |
FC Red Bull Salzburg | Salzburg |
SC Rheindorf Altach | Altach |
SK Sturm Graz | Graz |
Wolfsberger AC | Wolfsberg |
WSG Tirol | Wattens |
- 2. osztály (Admiral 2. Liga)
Klub | Város |
---|---|
FC Admira Wacker Mödling | Mödling |
SKU Amstetten | Amstetten |
FC Dornbirn 1913 | Dornbirn |
DSV Leoben | Leoben |
First Vienna FC | Bécs |
Floridsdorfer AC | Bécs |
Grazer AK | Graz |
SV Horn | Horn |
Kapfenberger SV | Kapfenberg |
SV Lafnitz | Lafnitz |
FC Liefering | Salzburg |
SV Ried | Ried im Innkreis |
Schwarz-Weiß Bregenz | Bregenz |
SKN St. Pölten | Sankt Pölten |
SV Stripfing | Weikendorf |
SK Sturm Graz II | Graz |
Azerbajdzsán
- Labdarúgó-szövetség: Azeri labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Azərbaycan Premyer Liqası)
Klub | Város |
---|---|
Araz-Naxçıvan PFK | Nahicseván |
Kəpəz PFK | Gəncə |
Neftçi PFK | Baku |
Qarabağ FK | Baku |
Qəbələ FK | Qəbələ |
Sabah FK | Masazır |
Səbail FK | Baku |
Sumqayıt FK | Sumqayıt |
Turan Tovuz PFK | Tovuz |
Zirə FK | Baku |
Belgium
- Labdarúgó-szövetség: Belga labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Jupiler Pro League)
Klub | Város |
---|---|
Cercle Brugge KSV | Brugge |
Club Brugge KV | Brugge |
KAA Gent | Gent |
KAS Eupen | Eupen |
KRC Genk | Genk |
K Sint-Truidense VV | Sint-Truiden |
KVC Westerlo | Westerlo |
KV Kortrijk | Kortrijk |
KV Mechelen | Mechelen |
Oud-Heverlee Leuven | Leuven |
Royal Antwerp FC | Antwerpen |
Royal Charleroi SC | Charleroi |
Royale Union Saint-Gilloise | Saint-Gilles |
RSC Anderlecht | Anderlecht |
RWD Molenbeek | Molenbeek-Saint-Jean |
Standard de Liège | Liège |
Benin
- Labdarúgó-szövetség: Benini labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Ligue de Football Pro du Bénin)
Klub | Város |
---|---|
ASPAC FC | Toffo |
Ayéma FC | Pobè |
Bani Gansè FC | Banikoara |
US Cavaliers | Nikki |
Coton FC | Ouidah |
AS Cotonou | Cotonou |
Dadjè FC | Aplahoué |
Damissa FC | N’Dali |
AS Dragons FC de l’Ouémé | Porto-Novo |
Dynamo FC d’Abomey | Abomey |
Espoir FC | Savalou |
JS Pobè FC | Pobè |
Loto-Popo FC | Grand-Popo |
Requins de l’Atlantique FC | Abomey-Calavi |
AS Sobemap | Avrankou |
AS Takunnin | Kandi |
Bissau-Guinea
- Labdarúgó-szövetség: Bissau-guineai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Campeonato Nacional da Guiné-Bissau)
Klub | Város |
---|---|
AFC Nhacra | Nhacra |
Binar FC | Binar |
FC Cuntum | Bissau |
FC Canchungo | Canchungo |
Flamengo de Pefine | Bissau |
CDR Gabú | Gabú |
Nuno Tristão FC | Bula |
CF Os Balantas | Mansôa |
FC Pelundo | Pelundo |
SC Portos de Bissau | Bissau |
FC Sonaco | Sonaco |
Sport Bissau e Benfica | Bissau |
Sporting Clube de Bafatá | Bafatá |
Sporting Clube da Guiné-Bissau | Bissau |
FC Tigres de Fronteira | São Domingos |
União Desportiva Internacional | Bissau |
Bolívia
- Labdarúgó-szövetség: Bolíviai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es Apertura és Clausura idény szerint értendő.
- 1. osztály (Liga Tigo)
Klub | Város |
---|---|
Always Ready | La Paz |
Aurora | Cochabamba |
Blooming | Santa Cruz de la Sierra |
Bolívar | La Paz |
Guabirá | Montero |
GV San José | Oruro |
Independiente Petrolero | Sucre |
Jorge Wilstermann | Cochabamba |
Nacional Potosí | Potosí |
Oriente Petrolero | Santa Cruz de la Sierra |
Real Santa Cruz | Santa Cruz de la Sierra |
Real Tomayapo | Tarija |
Royal Pari | Santa Cruz de la Sierra |
San Antonio Bulo Bulo | Entre Ríos |
The Strongest | La Paz |
Universitario | Vinto |
Bosznia-Hercegovina
- Labdarúgó-szövetség: Bosznia-hercegovinai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (WWin liga Bosne i Hercegovine)
Klub | Város |
---|---|
FK Borac Banja Luka | Banja Luka |
NK GOŠK Gabela | Gabela |
FK Igman Konjic | Konjic |
HŠK Posušje | Posušje |
FK Sarajevo | Szarajevó |
NK Široki Brijeg | Široki Brijeg |
FK Sloga Meridian | Doboj |
FK Tuzla City | Tuzla |
FK Velež Mostar | Mostar |
FK Željezničar Sarajevo | Szarajevó |
HŠK Zrinjski Mostar | Mostar |
FK Zvijezda 09 | Ugljevik |
Botswana
- Labdarúgó-szövetség: Botswanai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Botswana Premier League)
Klub | Város |
---|---|
Botswana Defence Force XI FC | Mogoditshane |
Eleven Angels FC | Francistown |
Gaborone United SC | Gaborone |
Holy Ghost SC | Mmopane |
Jwaneng Galaxy FC | Jwaneng |
Masitaoka FC | Gaborone |
Matebele FC | Matebeleng |
Morupule Wanderers FC | Palapye |
Nico United SC | Selebi-Phikwe |
Orapa United FC | Orapa |
Police XI SC | Otse |
Security Systems XI FC | Otse |
Sua Flamingoes FC | Sowa |
TAFIC FC | Francistown |
Township Rollers FC | Gaborone |
VTM FC | Gaborone |
Brazília
Bővebben: Brazil labdarúgócsapatok listája |
- Labdarúgó-szövetség: Brazil labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Brasileirão Assaí)
- 2. osztály (Brasileirão Betano)
Klub | Város |
---|---|
Amazonas | Manaus |
América Mineiro | Belo Horizonte |
Avaí | Florianópolis |
Botafogo-SP | Ribeirão Preto |
Brusque | Brusque |
Ceará | Fortaleza |
Chapecoense | Chapecó |
Coritiba | Curitiba |
CRB | Maceió |
Goiás | Goiânia |
Guarani | Campinas |
Ituano | Itu |
Mirassol | Mirassol |
Novorizontino | Novo Horizonte |
Operário Ferroviário | Ponta Grossa |
Paysandu | Belém |
Ponte Preta | Campinas |
Santos | Santos |
Sport Recife | Recife |
Vila Nova | Goiânia |
- 3. osztály (Campeonato Brasileiro Série C)
Klub | Város |
---|---|
ABC | Natal |
Aparecidense | Aparecida de Goiânia |
Athletic | São João del-Rei |
Botafogo-PB | João Pessoa |
Caxias | Caxias do Sul |
Confiança | Aracaju |
CSA | Maceió |
Ferroviária | Araraquara |
Ferroviário | Fortaleza |
Figueirense | Florianópolis |
Floresta | Fortaleza |
Londrina | Londrina |
Náutico | Recife |
Remo | Belém |
Sampaio Corrêa | São Luís |
São Bernardo | São Bernardo do Campo |
São José | Porto Alegre |
Tombense | Tombos |
Volta Redonda | Volta Redonda |
Ypiranga | Erechim |
Bulgária
- Labdarúgó-szövetség: Bolgár labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (efbet Liga)
Klub | Város |
---|---|
PFK Arda Kardzsali | Kardzsali |
PFK Beroe Sztara Zagora | Sztara Zagora |
PFK Botev Plovdiv | Plovdiv |
POFK Botev Vraca | Vraca |
PFK Cserno More Varna | Várna |
FK CSZKA 1948 Szofija | Szófia |
PFK CSZKA Szofija | Szófia |
SZFK Etar Veliko Trnovo | Veliko Tarnovo |
FK Hebar | Pazardzsik |
FK Krumovgrad | Krumovgrad |
PFK Levszki Szofija | Szófia |
PFK Lokomotiv Plovdiv | Plovdiv |
PFK Lokomotiv Szofija | Szófia |
PFK Ludogorec Razgrad | Razgrad |
OFK Pirin Blagoevgrad | Blagoevgrad |
PFK Szlavija Szofija | Szófia |
Chile
- Labdarúgó-szövetség: Chilei labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Campeonato Itaú)
Klub | Város |
---|---|
Audax Italiano | Santiago (La Florida) |
Cobreloa | Calama |
Cobresal | El Salvador |
Colo-Colo | Santiago (Macul) |
Coquimbo Unido | Coquimbo |
Deportes Copiapó | Copiapó |
Deportes Iquique | Iquique |
Everton | Viña del Mar |
Huachipato | Talcahuano |
Ñublense | Chillán |
O’Higgins | Rancagua |
Palestino | Santiago (La Cisterna) |
Unión Española | Santiago (Independencia) |
Unión La Calera | La Calera |
Universidad Católica | Santiago (Las Condes) |
Universidad de Chile | Santiago (Ñuñoa) |
Ciprus
Bővebben: Ciprusi labdarúgócsapatok listája |
- Labdarúgó-szövetség: Ciprusi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Protáthlima Cyta)
Klub | Város |
---|---|
AÉ Kítion Lárnakasz | Lárnaka |
AÉ Lemeszú | Limassol |
AÉ Zakakíu | Limassol |
Anórthoszi Ammohósztu[6] | Famagusta |
APÓ Ellínon Lefkoszíasz | Nicosia |
Apóllon Lemeszú | Limassol |
Árisz Lemeszú | Limassol |
Dóxa Katokopiász | Katokopiá |
Ethnikósz Áhnasz | Áhna |
Karmiótissza Páno Polemidión | Páno Polemídia |
Néa Szalamína Ammohósztu | Famagusta |
ASZ Omónia Lefkoszíasz | Nicosia |
Othéllosz Athiénu | Athiénu |
Páfosz FC | Páfosz |
- AÉ = Athlitikí Énoszi(sz) ~ Sportegyesület
- APÉ = Athlitikí Podoszferikí Énoszi ~ Futballegyesület
- APÓ = Athlitikósz Podoszferikósz Ómilosz ~ Futballklub
- APSZ = Athlitikó Politisztikó Szomatío ~ Sport- és Kulturális Egyesület
- ASZ = Athlitikósz Szílogosz ~ Sportklub
Csehország
- Labdarúgó-szövetség: Cseh labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Fortuna Liga)
Dánia
- Labdarúgó-szövetség: Dán labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (3F Superliga)
Klub | Város |
---|---|
Aarhus GF | Aarhus |
Brøndby IF | Brøndby |
Hvidovre IF | Hvidovre |
FC København | Koppenhága |
Lyngby BK | Kongens Lyngby |
FC Midtjylland | Herning |
FC Nordsjælland | Farum |
Odense BK | Odense |
Randers FC | Randers |
Silkeborg IF | Silkeborg |
Vejle BK | Velje |
Viborg FF | Viborg |
Ecuador
- Labdarúgó-szövetség: Ecuadori labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (LigaPro Ecuabet)
Klub | Város |
---|---|
Aucas | Quito |
Barcelona | Guayaquil |
Cumbayá | Quito |
Delfín | Manta |
Deportivo Cuenca | Cuenca |
El Nacional | Quito |
Emelec | Guayaquil |
Imbabura | Ibarra |
Independiente del Valle | Sangolquí |
LDU Quito | Quito |
Libertad | Loja |
Macará | Ambato |
Mushuc Runa | Ambato |
Orense | Machala |
Técnico Universitario | Ambato |
Universidad Católica | Quito |
Egyesült Államok
- Labdarúgó-szövetség: Amerikai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Major League Soccer)
Klub | Város |
---|---|
Atlanta United FC | Atlanta |
Austin FC | Austin |
Charlotte FC | Charlotte |
Chicago Fire FC | Chicago |
FC Cincinnati | Cincinnati |
Colorado Rapids | Denver |
Columbus Crew | Columbus |
FC Dallas | Dallas |
D.C. United | Washington |
Houston Dynamo FC | Houston |
Inter Miami CF | Miami |
Los Angeles FC | Los Angeles |
Los Angeles Galaxy | Los Angeles |
Minnesota United FC | Minnesota |
CF Montréal[7] | Montréal |
Nashville SC | Nashville |
New England Revolution | Boston |
New York City FC | New York |
New York Red Bulls | New York |
Orlando City SC | Orlando |
Philadelphia Union | Philadelphia |
Portland Timbers | Portland |
Real Salt Lake | Salt Lake City |
San Jose Earthquakes | San José |
Seattle Sounders FC | Seattle |
Sporting Kansas City | Kansas City |
St. Louis City SC | Saint Louis |
Toronto FC[8] | Toronto |
Vancouver Whitecaps FC[9] | Vancouver |
Észak-Írország
- Labdarúgó-szövetség: Északír labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Sports Direct Premiership)
Klub | Város |
---|---|
Ballymena United FC | Ballymena |
Carrick Rangers FC | Carrickfergus |
Cliftonville FC | Belfast |
Coleraine FC | Coleraine |
Crusaders FC | Belfast |
Dungannon Swifts FC | Dungannon |
Glenavon FC | Lurgan |
Glentoran FC | Belfast |
Larne FC | Larne |
Linfield FC | Belfast |
Loughgall FC | Loughgall |
Newry City AFC | Newry |
Észak-Macedónia
- Labdarúgó-szövetség: Macedón labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Prva Makedonska Fudbalska Liga)
Klub | Város |
---|---|
FK AP Brera Sztrumica | Sztrumica |
FK Bregalnica Stip | Stip |
FK Gosztivar | Gosztivar |
FK Makedonija Gjorcse Petrov | Szkopje |
FK Rabotnicski | Szkopje |
FK Skendija | Tetovo |
FK Skupi | Szkopje |
FK Szileksz | Kratovo |
FK Sztruga | Sztruga |
GFK Tikves | Kavadarci |
FK Vardar | Szkopje |
FK Voszka Szport | Ohrid |
Észtország
- Labdarúgó-szövetség: Észt labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (A. Le Coq Premium Liiga)
Klub | Város |
---|---|
FC Flora | Tallinn |
FC Kuressaare | Kuressaare |
FCI Levadia Tallinn | Tallinn |
JK Narva Trans | Narva |
Nõmme Kalju FC | Tallinn |
FC Nõmme United | Tallinn |
Paide Linnameeskond | Paide |
Pärnu JK Vaprus | Pärnu |
JK Tallinna Kalev | Tallinn |
Tartu JK Tammeka | Tartu |
Fehéroroszország
- Labdarúgó-szövetség: Fehérorosz labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Belaruszbank Visejsaja Liha)
Klub | Város |
---|---|
FK Arszenal Dzjarzsinszk | Dzjarzsinszk |
FK BATE Bariszav | Bariszav |
FK Dinama Breszt | Breszt |
FK Dinama Minszk | Minszk |
FK Dnyapro Mahiljov | Mahiljov |
FK Homel | Homel |
FK Iszlacs | Minszk |
FK Minszk | Minszk |
FK Naftan Navapolack | Navapolack |
FK Nyoman Hrodna | Hrodna |
FK Sahcjor Szalihorszk | Szalihorszk |
FK Szlavija-Mazir | Mazir |
FK Szmarhony | Szmarhony |
SZFK Szluck | Szluck |
FK Tarpeda Zsodzina | Zsodzina |
FK Vicebszk | Vicebszk |
Feröer
- Labdarúgó-szövetség: Feröeri labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Betri Deildin menn)
Finnország
- Labdarúgó-szövetség: Finn labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Veikkausliiga)
Klub | Város |
---|---|
Ekenäs IF | Ekenäs |
IF Gnistan | Helsinki |
FC Haka | Valkeakoski |
Helsingin JK | Helsinki |
FC Inter Turku | Turku |
Kuopion PS | Kuopio |
FC Lahti | Lahti |
IFK Mariehamn | Mariehamn |
AC Oulu | Oulu |
Seinäjoen JK | Seinäjoki |
Tampereen Ilves | Tampere |
Vaasan PS | Vaasa |
Franciaország
- Labdarúgó-szövetség: Francia labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Ligue 1 Uber Eats)
- 2. osztály (Ligue 2 BKT)
Klub | Város |
---|---|
AC Ajaccio | Ajaccio |
Amiens SC | Amiens |
Angers SCO | Angers |
FC Annecy | Annecy |
AJ Auxerre | Auxerre |
SC Bastia | Bastia |
US Concarneau | Concarneau |
USL Dunkerque | Dunkerque |
En Avant de Guingamp | Guingamp |
FC Girondins de Bordeaux | Bordeaux |
Grenoble Foot 38 | Grenoble |
Paris FC | Párizs |
Pau FC | Pau |
US Quevilly-Rouen | Rouen |
Rodez AF | Rodez |
AS Saint-Étienne | Saint-Étienne |
SM Caen | Caen |
Stade Lavallois | Laval |
ES Troyes AC | Troyes |
Valenciennes FC | Valenciennes |
- 3. osztály (Championnat National)
Klub | Város |
---|---|
US Avranches | Avranches |
LB Châteauroux | Châteauroux |
SO Cholet | Cholet |
Dijon FCO | Dijon |
SAS Épinal | Épinal |
GOAL FC | Chasselay |
Le Mans FC | Le Mans |
Marignane Gignac Côte Bleue FC | Marignane |
FC Martigues | Martigues |
AS Nancy-Lorraine | Nancy |
Nîmes Olympique | Nîmes |
Chamois Niortais FC | Niort |
US Orléans | Orléans |
Red Star FC | Párizs |
FC Rouen | Rouen |
FC Sochaux-Montbéliard | Montbéliard |
FC Versailles | Párizs |
FC Villefranche Beaujolais | Villefranche-sur-Saône |
Gibraltár
- Labdarúgó-szövetség: Gibraltári labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Gibraltar Football League)
Klub | Város |
---|---|
FC Bruno’s Magpies | Gibraltár |
College 1975 FC | Gibraltár |
Europa FC | Gibraltár |
Europa Point FC | Gibraltár |
Glacis United FC | Gibraltár |
Lincoln Red Imps FC | Gibraltár |
Lions Gibraltar FC | Gibraltár |
Lynx FC | Gibraltár |
Manchester 62 FC | Gibraltár |
Mons Calpe SC | Gibraltár |
St Joseph’s FC | Gibraltár |
Görögország
- Labdarúgó-szövetség: Görög labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Stoiximan Super League)
Klub | Város |
---|---|
AÉK | Athén |
Árisz Theszaloníkisz | Szaloniki |
Asztérasz Trípolisz | Trípoli |
Atrómitosz | Athén |
Jánina | Joánina |
Kifisziá | Athén |
Lamía | Lamía |
ÓFI Kréta | Iráklio |
Olimbiakósz | Pireusz |
Panaitolikósz | Agrinio |
Panathinaikósz | Athén |
Panszeraikósz | Széresz |
PAÓK | Szaloniki |
Vólosz | Vólosz |
Grúzia
- Labdarúgó-szövetség: Grúz labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Crystalbet Erovnuli Liga)
Klub | Város |
---|---|
SZK Dila Gori | Gori |
SZK Dinamo Batumi | Batumi |
SZK Dinamo Tbiliszi | Tbiliszi |
SZK Gagra | Gagra |
SZK Kolheti-1913 Poti | Poti |
SZK Szaburtalo Tbiliszi | Tbiliszi |
SZK Szamgurali Tskaltubo | Tskaltubo |
SZK Szamtredia | Szamtredia |
SZK Telavi | Telavi |
SZK Torpedo Kutaiszi | Kutaiszi |
Hollandia
- Labdarúgó-szövetség: Holland labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Eredivisie)
Klub | Város |
---|---|
AFC Ajax | Amszterdam |
Almere City FC | Almere |
AZ | Alkmaar |
SBV Excelsior | Rotterdam |
Feyenoord | Rotterdam |
Fortuna Sittard | Sittard |
Go Ahead Eagles | Deventer |
SC Heerenveen | Heerenveen |
Heracles Almelo | Almelo |
N.E.C. | Nijmegen |
PEC Zwolle | Zwolle |
PSV Eindhoven | Eindhoven |
RKC Waalwijk | Waalwijk |
Sparta Rotterdam | Rotterdam |
FC Twente | Enschede |
FC Utrecht | Utrecht |
SBV Vitesse | Arnhem |
FC Volendam | Volendam |
- 2. osztály (Keuken Kampioen Divisie)
Klub | Város |
---|---|
ADO Den Haag | Hága |
SC Cambuur | Leeuwarden |
VBV De Graafschap | Doetinchem |
FC Den Bosch | ’s-Hertogenbosch |
FC Dordrecht | Dordrecht |
FC Eindhoven | Eindhoven |
FC Emmen | Emmen |
FC Groningen | Groningen |
Helmond Sport | Helmond |
Jong Ajax | Amszterdam |
Jong AZ | Alkmaar |
Jong PSV | Eindhoven |
Jong Utrecht | Utrecht |
MVV Maastricht | Maastricht |
NAC Breda | Breda |
Roda JC | Kerkrade |
SC Telstar | Velsen |
TOP Oss | Oss |
VVV-Venlo | Venlo |
Willem II | Tilburg |
Horvátország
- Labdarúgó-szövetség: Horvát labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (SuperSport HNL)
Irán
- Labdarúgó-szövetség: Iráni labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Persian Gulf Pro League)
Klub | Város, tartomány |
---|---|
Aluminium Arak FC | Arák, Markazi |
Esteghlal FC | Teherán, Teherán |
Esteghlal Khuzestan FC | Ahváz, Huzesztán |
Foolad FC | Ahváz, Huzesztán |
Gol Gohar Sirjan FC | Szirdzsán, Kermán |
Havadar SC | Teherán, Teherán |
Malavan FC | Bandar-e Anzali, Gilán |
Mes Rafsanjan FC | Rafszandzsán, Kermán |
FC Nassaji Mazandaran | Káemsahr, Mázandarán |
Paykan FC | Teherán, Teherán |
Persepolis FC | Teherán, Teherán |
Sanat Naft Abadan FC | Ábádán, Huzesztán |
Szepáhán SC | Iszfahán, Iszfahán |
Shams Azar FC | Kazvin, Kazvin |
Tractor SC | Tebriz, Kelet-Azerbajdzsán |
Zob Ahan Esfahan FC | Fuládsahr, Iszfahán |
Írország
- Labdarúgó-szövetség: Ír labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (SSE Airtricity Men’s Premier Division)
Klub | Város |
---|---|
Bohemian FC | Dublin |
Derry City FC[11] | Londonderry |
Drogheda United FC | Drogheda |
Dundalk FC | Dundalk |
Galway United FC | Galway |
Saint Patrick’s Athletic FC | Dublin |
Shamrock Rovers FC | Dublin |
Shelbourne FC | Dublin |
Sligo Rovers FC | Sligo |
Waterford FC | Waterford |
Izland
- Labdarúgó-szövetség: Izlandi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Besta deildin)
Klub | Város |
---|---|
Breiðablik UBK | Kópavogur |
FH Hafnarfjörður | Hafnarfjörður |
Fram | Reykjavík |
Fylkir | Reykjavík |
HK Kópavogur | Kópavogur |
ÍA Akranes | Akranes |
KA Akureyri | Akureyri |
KR Reykjavík | Reykjavík |
Stjarnan | Garðabær |
Valur | Reykjavík |
Vestri | Ísafjörður |
Víkingur Reykjavík | Reykjavík |
Izrael
- Labdarúgó-szövetség: Izraeli labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Ligat ONE ZERO)
Klub | Város |
---|---|
MSZ Asdód | Asdód |
MK Bétár Jerusálajim | Jeruzsálem |
Ihúd Bné Szakhnín | Szakhnín |
MK Hapóél Beér-Seva | Beér-Seva |
MK Hapóél Hadera | Hadera |
MK Hapóél Haifa | Haifa |
MK Hapóél Jerusálajim | Jeruzsálem |
MK Hapóél Petah Tikvá | Petah Tikva |
MK Hapóél Tel-Aviv | Tel-Aviv |
MK Makkabi Bné Rejná | Rejna |
MK Makkabi Haifa | Haifa |
MK Makkabi Netánjá | Netánja |
MSZ Makkabi Petah Tikvá | Petah Tikva |
MK Makkabi Tel-Aviv | Tel-Aviv |
- Megjegyzések
- Az MK = Moadon Kaduregel vagy Mahlaket Kaduregel (a csapat nevének végén), azaz labdarúgó-egyesület, vagy labdarúgóklub.
- A Hapóél szó szerinti fordításban A munkások-at jelent.
- A Makkabi egyes szám első személyű megfelelője és egyben „szimbóluma” a Makkabik-nak, akik a Zsidó Állam nemzeti függetlenségért harcoltak, majd megnyerték azt.
- Az MSZ = Moadon Szport, azaz sportegyesület.
- Az AK = Amutat Kaduregel, azaz labdarúgó-szövetség.
Japán
- Labdarúgó-szövetség: Japán labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Meiji Yasuda J1 League)
Klub | Város, prefektúra |
---|---|
Albirex Niigata | Niigata, Niigata |
Avispa Fukuoka | Fukuoka, Fukuoka |
Cerezo Oszaka | Oszaka, Oszaka |
Gamba Oszaka | Szuita, Oszaka |
Hokkaidó Consadole Szapporo | Szapporo, Hokkaidó |
Jokohama F. Marinos | Jokohama, Kanagava |
Júbilo Ivata | Ivata, Sizuoka |
Kasima Antlers | Kasima, Ibaraki |
Kasiva Reysol | Kasiva, Csiba |
Kavaszaki Frontale | Kavaszaki, Kanagava |
Kiotó Sanga | Kiotó, Kiotó |
Macsida Zelvia | Macsida, Tokió |
Nagoja Grampus | Nagoja, Aicsi |
Sanfrecce Hirosima | Hirosima, Hirosima |
Sónan Bellmare | Hiracuka, Kanagava |
Szagan Toszu | Toszu, Szaga |
FC Tokió | Csófu, Tokió |
Tokió Verdy | Inagi, Tokió |
Urava Red Diamonds | Szaitama, Szaitama |
Vissel Kobe | Kóbe, Hjógo |
- 2. osztály (Meiji Yasuda J2 League)
Klub | Város, prefektúra |
---|---|
Blaublitz Akita | Akita, Akita |
Ehime FC | Macujama, Ehime |
Fagiano Okajama | Okajama, Okajama |
Fudzsieda MYFC | Fudzsieda, Sizuoka |
Ivaki FC | Ivaki, Fukusima |
JEF United Icsihara Csiba | Csiba, Csiba |
Jokohama FC | Jokohama, Kanagava |
Kagosima United | Kagosima, Kagosima |
Mito HollyHock | Mito, Ibaraki |
Montedio Jamagata | Tendó, Jamagata |
Óita Trinita | Óita, Óita |
Renofa Jamagucsi | Jamagucsi, Jamagucsi |
Roasso Kumamoto | Kumamoto, Kumamoto |
Simizu S-Pulse | Sizuoka, Sizuoka |
Thespa Gunma | Maebasi, Gunma |
Tocsigi SC | Ucunomija, Tocsigi |
Tokusima Vortis | Tokusima, Tokusima |
Vegalta Szendai | Szendai, Mijagi |
Ventforet Kófu | Kófu, Jamanasi |
V-Varen Nagaszaki | Nagaszaki, Nagaszaki |
Kanada
- Labdarúgó-szövetség: Kanadai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Canadian Premier League)
Klub | Város, tartomány |
---|---|
Atlético Ottawa | Ottawa, Ontario |
Cavalry FC | Calgary, Alberta |
Forge FC | Hamilton, Ontario |
HFX Wanderers FC | Halifax, Új-Skócia |
Pacific FC | Victoria, Brit Columbia |
Valour FC | Winnipeg, Manitoba |
Vancouver FC | Vancouver, Brit Columbia |
York United FC | Toronto, Ontario |
Kazahsztán
- Labdarúgó-szövetség: Kazak labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Kazaksztan Premjer Ligaszi)
Klub | Város |
---|---|
Akszu FK | Pavlodar |
Aktöbe FK | Aktöbe |
Asztana FK | Asztana |
Atirau FK | Atirau |
Jelimaj FK | Szemej |
Kajrat Almati FK | Almati |
Kajszar Kizilorda FK | Kizilorda |
Kizilzsar FK | Petropavl |
Ordabaszi Simkent FK | Simkent |
Sahtyor Karagandi FK | Karagandi |
Tobil Kosztanaj FK | Kosztanaj |
Turan FK | Türkisztan |
Zsenisz FK | Asztana |
Zsetiszu FK | Taldikorgan |
Kenya
- Labdarúgó-szövetség: Kenyai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023-2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (FKF Premier League)
Klub | Város |
---|---|
AFC Leopards | Nairobi |
Bandari | Mombasa |
Bidco United | Thika |
Gor Mahia | Nairobi |
Kakamega Homeboyz | Kakamega |
Kariobangi Sharks | Nairobi |
KCB | Nairobi |
Kenya Police | Nairobi |
Muhoroni Youth | Muhoroni |
Murang’a Seal | Murang’a |
Nairobi City Stars | Nairobi |
Nzoia Sugar | Bungoma |
Posta Rangers | Nairobi |
Shabana | Kisii |
Sofapaka | Nairobi |
Talanta | Nairobi |
Tusker | Nairobi |
Ulinzi Stars | Nakuru |
Kolumbia
- Labdarúgó-szövetség: Kolumbiai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es Apertura és Finalización idény szerint értendő.
- 1. osztály (Liga BetPlay Dimayor)
Klub | Város |
---|---|
Águilas Doradas | Rionegro |
Alianza | Valledupar |
América de Cali | Cali |
Atlético Bucaramanga | Bucaramanga |
Atlético Nacional | Medellín |
Boyacá Chicó | Tunja |
Deportes Tolima | Ibagué |
Deportivo Cali | Cali |
Deportivo Pasto | Pasto |
Deportivo Pereira | Pereira |
Envigado | Envigado |
Fortaleza | Bogotá |
Independiente Medellín | Medellín |
Independiente Santa Fe | Bogotá |
Jaguares | Montería |
Junior | Barranquilla |
La Equidad | Bogotá |
Millonarios | Bogotá |
Once Caldas | Manizales |
Patriotas | Tunja |
Kongói Demokratikus Köztársaság
- Labdarúgó-szövetség: Kongói DK labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023-2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Linafoot Ligue 1)
Klub | Város |
---|---|
Blessing FC | Kolwezi |
Céleste FC | Mbandaka |
AS Dauphins Noirs | Goma |
CS Don Bosco | Lubumbashi |
FC Étoile du Kivu | Bukavu |
JS Groupe Bazano | Lubumbashi |
AC Kuya Sport | Kinshasa |
FC Les Aigles du Congo | Kinshasa |
FC Lubumbashi Sport | Lubumbashi |
AS Maniema Union | Kindu |
TP Mazembe | Lubumbashi |
DC Motema Pembe | Kinshasa |
US Panda B52 | Likasi |
AC Rangers | Kinshasa |
OC Renaissance du Congo | Kinshasa |
FC Saint-Éloi Lupopo | Lubumbashi |
SM Sanga Balende | Mbuji-Mayi |
AS Simba | Kolwezi |
US Tshinkunku | Kananga |
AS Vita Club | Kinshasa |
Kongói Köztársaság
- Labdarúgó-szövetség: Kongói labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023-2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Championnat National Ligue 1)
Klub | Város |
---|---|
AS Bana Nouvelle Génération | Brazzaville |
CARA Brazzaville | Brazzaville |
AS Cheminots | Pointe-Noire |
CSM Diables Noirs | Brazzaville |
Étoile du Congo | Brazzaville |
AS Inter Club | Brazzaville |
AS Jeunesse Unie de Kintélé | Brazzaville |
AS Kondzo | Brazzaville |
AC Léopards | Dolisie |
FC Nathaly’s | Pointe-Noire |
AS Otohô | Oyo |
JS Talangaï | Brazzaville |
AS Vegas | Brazzaville |
Vita Club Mokanda | Pointe-Noire |
Lengyelország
- Labdarúgó-szövetség: Lengyel labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (PKO Bank Polski Ekstraklasa)
Klub | Város |
---|---|
MKS Cracovia | Krakkó |
Górnik Zabrze | Zabrze |
Jagiellonia Białystok | Białystok |
Korona Kielce | Kielce |
KKS Lech Poznań | Poznań |
Legia Warszawa | Varsó |
ŁKS Łódź | Łódź |
GKS Piast Gliwice | Gliwice |
MKS Pogoń Szczecin | Szczecin |
MKS Puszcza Niepołomice | Niepołomice |
RKS Radomiak Radom | Radom |
RKS Raków Częstochowa | Częstochowa |
Ruch Chorzów | Chorzów |
WKS Śląsk Wrocław | Wrocław |
FKS Stal Mielec | Mielec |
Warta Poznań | Poznań |
RTS Widzew Łódź | Łódź |
Zagłębie Lubin | Lubin |
Lettország
- Labdarúgó-szövetség: Lett labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (TonyBet Virslīga)
Klub | Város |
---|---|
FK Auda | Ķekava |
BFC Daugavpils | Daugavpils |
Grobiņas SC | Grobiņa |
FS Jelgava | Jelgava |
FK Liepāja | Liepāja |
FK Metta | Riga |
FK RFS | Riga |
Riga FC | Riga |
FK Tukums 2000 | Tukums |
Valmiera FC | Valmiera |
Liechtenstein
- Liechtenstein nem rendelkezik saját labdarúgó-bajnoksággal, az összes csapata a svájci bajnoki rendszer valamelyik osztályában szerepel. Ezek a klubok a liechtensteini labdarúgókupáért versengenek egymással, ami a liechtensteini bajnokságnak felel meg, a győztes képviselheti Liechtensteint az UEFA Európa Konferencia Ligában. A liechtensteini csapatok nem vesznek részt a svájci kupában, és nem szerezhetnek indulási jogot az európai kupaküzdelmekben a svájci bajnokságban elért helyezésük által.
- Labdarúgó-szövetség: Liechtensteini labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
Klub | Város |
---|---|
FC Balzers | Balzers |
USV Eschen/Mauren | Eschen és Mauren |
FC Ruggell | Ruggell |
FC Schaan | Schaan |
FC Triesen | Triesen |
FC Triesenberg | Triesenberg |
FC Vaduz | Vaduz |
Litvánia
- Labdarúgó-szövetség: Litván labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (TOPsport A Lyga)
Klub | Város |
---|---|
FK Banga | Gargždai |
DFK Dainava | Alytus |
FC Džiugas | Telšiai |
FC Hegelmann | Kaunas |
FK Kauno Žalgiris | Kaunas |
FK Panevėžys | Panevėžys |
FA Šiauliai | Šiauliai |
FK Sūduva | Marijampolė |
FK TransINVEST | Vilnius |
FK Žalgiris | Vilnius |
Luxemburg
- Labdarúgó-szövetség: Luxemburgi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (BGL Ligue)
Klub | Város |
---|---|
FC Differdange 03 | Differdange |
F91 Dudelange | Dudelange |
CS Fola Esch | Esch-sur-Alzette |
AS Jeunesse Esch | Esch-sur-Alzette |
FC Marisca Mersch | Mersch |
FC Mondercange | Mondercange |
US Mondorf-les-Bains | Mondorf-les-Bains |
FC Progrès Niederkorn | Niederkorn |
Racing FC Union Luxembourg | Luxembourg |
FC Schifflange 95 | Schifflange |
FC Swift Hesperange | Hesperange |
FC UNA Strassen | Strassen |
Union Titus Pétange | Pétange |
UN Käerjéng 97 | Bascharage |
FC Victoria Rosport | Rosport |
FC Wiltz 71 | Wiltz |
Magyarország
- Labdarúgó-szövetség: Magyar Labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (OTP Bank Liga)
Klub | Város |
---|---|
Debreceni VSC | Debrecen |
Diósgyőri VTK | Miskolc |
Fehérvár FC | Székesfehérvár |
Ferencvárosi TC | Budapest |
Kecskeméti TE | Kecskemét |
Kisvárda FC | Kisvárda |
Mezőkövesd Zsóry FC | Mezőkövesd |
MTK Budapest FC | Budapest |
Paksi FC | Paks |
Puskás Akadémia FC | Felcsút |
Újpest FC | Budapest |
Zalaegerszegi TE FC | Zalaegerszeg |
- 2. osztály (Merkantil Bank Liga)
Málta
- Labdarúgó-szövetség: Máltai labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (BOV Premier League)
Klub | Város |
---|---|
Balzan FC | Balzan |
Birkirkara FC | Birkirkara |
Floriana FC | Floriana |
Gudja United FC | Gudja |
Gżira United FC | Gżira |
Ħamrun Spartans FC | Ħamrun |
Hibernians FC | Paola |
Marsaxlokk FC | Marsaxlokk |
Mosta FC | Mosta |
Naxxar Lions FC | Naxxar |
Sirens FC | San Pawl il-Baħar |
Sliema Wanderers FC | Sliema |
St. Lucia FC | Santa Luċija |
Valletta FC | Valletta |
Mexikó
- Labdarúgó-szövetség: Mexikói labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023-as Apertura és a 2024-es Clausura idény szerint értendő.
- 1. osztály (Liga BBVA MX)
Klub | Város, állam |
---|---|
América | Mexikóváros |
Atlas | Guadalajara, Jalisco |
Atlético San Luis | San Luis Potosí, San Luis Potosí |
Cruz Azul | Mexikóváros |
Guadalajara | Guadalajara, Jalisco |
Juárez | Ciudad Juárez, Chihuahua |
León | León, Guanajuato |
Mazatlán | Mazatlán, Sinaloa |
Monterrey | Monterrey, Új-León |
Necaxa | Aguascalientes, Aguascalientes |
Pachuca | Pachuca de Soto, Hidalgo |
Puebla | Puebla, Puebla |
Querétaro | Santiago de Querétaro, Querétaro |
Santos Laguna | Torreón, Coahuila |
Tijuana | Tijuana, Alsó-Kalifornia |
Toluca | Toluca de Lerdo, México |
Tigres de la UANL | Monterrey, Új-León |
UNAM Pumas | Mexikóváros |
- 2. osztály (Liga BBVA Expansión MX)
Klub | Város, állam |
---|---|
Alebrijes de Oaxaca | Oaxaca de Juárez, Oaxaca |
Atlante | Mexikóváros |
Atlético La Paz | La Paz, Déli-Alsó-Kalifornia |
Atlético Morelia | Morelia, Michoacán |
Cancún | Cancún, Quintana Roo |
Celaya | Celaya, Guanajuato |
Cimarrones de Sonora | Hermosillo, Sonora |
Correcaminos de la UAT | Ciudad Victoria, Tamaulipas |
Dorados de Sinaloa | Culiacán Rosales, Sinaloa |
Leones Negros de la UdeG | Guadalajara, Jalisco |
Mineros de Zacatecas | Zacatecas, Zacatecas |
Tapatío | Zapopan, Jalisco |
Tepatitlán | Tepatitlán de Morelos, Jalisco |
Tlaxcala | Tlaxcala de Xicohténcatl, Tlaxcala |
Venados | Mérida, Yucatán |
Moldova
- Labdarúgó-szövetség: Moldáv labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Super Liga)
Klub | Város |
---|---|
FC Bălți | Bălți |
FC Dacia Buiucani | Chișinău |
FC Florești | Florești |
FC Milsami Orhei | Orhei |
FC Petrocub Hîncești | Hîncești |
FC Sheriff Tiraspol | Tiraszpol |
CSF Spartanii Selemet | Selemet |
FC Zimbru Chișinău | Chișinău |
Montenegró
- Labdarúgó-szövetség: Montenegrói labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Meridianbet 1. CFL)
Klub | Város |
---|---|
FK Arsenal Tivat | Tivat |
FK Budućnost Podgorica | Podgorica |
FK Dečić | Tuzi |
FK Jedinstvo Bijelo Polje | Bijelo Polje |
FK Jezero | Plav |
OFK Mladost Donja Gorica | Podgorica |
FK Mornar Bar | Bar |
OFK Petrovac | Petrovac |
FK Rudar Pljevlja | Pljevlja |
FK Sutjeska Nikšić | Nikšić |
Németország
Bővebben: Német labdarúgócsapatok listája |
- Labdarúgó-szövetség: Német labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Bundesliga)
- 2. osztály (2. Bundesliga)
- 3. osztály (3. Liga)
Klub | Város |
---|---|
TSV 1860 München | München |
Arminia Bielefeld | Bielefeld |
Borussia Dortmund II | Dortmund |
MSV Duisburg | Duisburg |
SG Dynamo Dresden | Drezda |
FC Erzgebirge Aue | Aue |
SC Freiburg II | Freiburg im Breisgau |
Hallescher FC | Halle |
FC Ingolstadt 04 | Ingolstadt |
SSV Jahn Regensburg | Regensburg |
VfB Lübeck | Lübeck |
SC Preußen Münster | Münster |
Rot-Weiß Essen | Essen |
1. FC Saarbrücken | Saarbrücken |
SV Sandhausen | Sandhausen |
SSV Ulm 1846 | Ulm |
SpVgg Unterhaching | Unterhaching |
SC Verl | Verl |
FC Viktoria Köln | Köln |
SV Waldhof Mannheim | Mannheim |
Norvégia
- Labdarúgó-szövetség: Norvég labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Eliteserien)
Olaszország
- Labdarúgó-szövetség: Olasz labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Serie A TIM)
- 2. osztály (Serie BKT)
Klub | Város |
---|---|
Ascoli Calcio 1898 | Ascoli Piceno |
AS Bari | Bari |
Brescia Calcio | Brescia |
US Catanzaro 1929 | Catanzaro |
AS Cittadella | Cittadella |
Como 1907 | Como |
Cosenza Calcio | Cosenza |
US Cremonese | Cremona |
Feralpisalò | Salò |
Calcio Lecco 1912 | Lecco |
Modena FC | Modena |
Palermo FC | Palermo |
SSD Parma Calcio 1913 | Parma |
AC Pisa | Pisa |
AC Reggiana 1919 | Reggio Emilia |
UC Sampdoria | Genova |
Spezia Calcio 1906 | La Spezia |
FC Südtirol | Bolzano |
Ternana Calcio | Terni |
Venezia FC | Velence |
Oroszország
- Labdarúgó-szövetség: Orosz labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Mir Rosszijszkaja Premjer-Liga)
Klub | Város |
---|---|
RFK Ahmat Groznij | Groznij |
FK Baltyika Kalinyingrad | Kalinyingrád |
PFK CSZKA Moszkva | Moszkva |
FK Fakel Voronyezs | Voronyezs |
FK Gyinamo Moszkva | Moszkva |
FK Krasznodar | Krasznodar |
PFK Krilja Szovetov Szamara | Szamara |
FK Lokomotyiv Moszkva | Moszkva |
FK Orenburg | Orenburg |
FK Pari Nyizsnyij Novgorod | Nyizsnyij Novgorod |
FK Rosztov | Rosztov-na-Donu |
FK Rubin Kazany | Kazany |
PFK Szocsi | Szocsi |
FK Szpartak Moszkva | Moszkva |
FK Ural Jekatyerinburg | Jekatyerinburg |
FK Zenyit Szankt-Petyerburg | Szentpétervár |
Örményország
- Labdarúgó-szövetség: Örmény labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (IDBank Hajasztani Premier Liga)
Klub | Város |
---|---|
Alaskert FC | Jereván |
FA Ararat-Armenia | Jereván |
FA Ararat Jerevan | Jereván |
BKMA Jerevan | Jereván |
FA Noa | Jereván |
FA Pjunik Jerevan | Jereván |
FA Sirak Gjumri | Gjumri |
FA Urartu | Jereván |
FA Van | Csarencavan |
FA Veszt Armenia | Jereván |
Peru
- Labdarúgó-szövetség: Perui labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Liga 1 Te Apuesto)
Klub | Város |
---|---|
ADT | Tarma |
Alianza Atlético | Sullana |
Alianza Lima | Lima |
Atlético Grau | Piura |
Carlos A. Mannucci | Trujillo |
Cienciano | Cuzco |
Comerciantes Unidos | Cutervo |
Cusco | Cuzco |
Deportivo Garcilaso | Cuzco |
Los Chankas | Andahuaylas |
Melgar | Arequipa |
Sport Boys | Callao |
Sport Huancayo | Huancayo |
Sporting Cristal | Lima |
Unión Comercio | Tarapoto |
Universidad César Vallejo | Trujillo |
Universitario | Lima |
UTC | Cajamarca |
Portugália
- Labdarúgó-szövetség: Portugál labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Liga Portugal Betclic)
Klub | Város |
---|---|
FC Arouca | Arouca |
SL Benfica | Lisszabon |
Boavista FC | Porto |
SC Braga | Braga |
Casa Pia AC | Lisszabon |
GD Chaves | Chaves |
GD Estoril Praia | Estoril |
CF Estrela da Amadora | Amadora |
FC Famalicão | Vila Nova de Famalicão |
SC Farense | Faro |
Gil Vicente FC | Barcelos |
Moreirense FC | Moreira de Cónegos |
Portimonense SC | Portimão |
FC Porto | Porto |
Rio Ave FC | Vila do Conde |
Sporting CP | Lisszabon |
Vitória SC | Guimarães |
FC Vizela | Vizela |
- 2. osztály (Liga Portugal SABSEG)
Klub | Város |
---|---|
Académico de Viseu FC | Viseu |
AVS Futebol SAD | Vila das Aves |
SL Benfica B | Seixal |
CD Feirense | Santa Maria da Feira |
Länk FC Vilaverdense | Vila Verde |
UD Leiria | Leiria |
Leixões SC | Matosinhos |
CD Mafra | Mafra |
CS Marítimo | Funchal |
CD Nacional | Funchal |
UD Oliveirense | Oliveira de Azeméis |
CF Os Belenenses | Lisszabon |
FC Paços de Ferreira | Paços de Ferreira |
FC Penafiel | Penafiel |
FC Porto B | Vila Nova de Gaia |
CD Santa Clara | Ponta Delgada |
CD Tondela | Tondela |
SCU Torreense | Torres Vedras |
Románia
- Labdarúgó-szövetség: Román labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (SuperLiga)
San Marino
- Labdarúgó-szövetség: San Marinó-i labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Campionato Sammarinese di Calcio)
Klub | Város |
---|---|
SP Cailungo | Borgo Maggiore |
SS Cosmos | Serravalle |
FC Domagnano | Domagnano |
SC Faetano | Faetano |
FC Fiorentino | Fiorentino |
SS Folgore Falciano Calcio | Serravalle |
AC Juvenes/Dogana | Serravalle |
SP La Fiorita | Montegiardino |
AC Libertas | Borgo Maggiore |
SS Murata | San Marino |
SS Pennarossa | Chiesanuova |
San Marino Academy U22 | San Marino |
AS San Giovanni | Borgo Maggiore |
Tre Fiori FC | Fiorentino |
SP Tre Penne | San Marino |
AC Virtus | Acquaviva |
- Az ASD Victor San Marino az egyetlen hivatásos San Marinó-i klub, amely a Serie D-ben szerepel az olasz labdarúgó-bajnokságban.
- Nincs kiesés a San Marinó-i legmagasabb osztályból.
Sierra Leone
- Labdarúgó-szövetség: Sierra Leone-i labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Leone Rock Premier League)
Klub | Város |
---|---|
Bai Bureh Warriors | Port Loko |
Bhantal | Freetown |
Bo Rangers | Bo |
Diamond Stars | Koidu |
East End Lions | Freetown |
Freetonians SLIFA | Freetown |
Freetown City | Freetown |
Kahunla Rangers | Kenema |
Kallon | Freetown |
Kholifa Stars | Magburaka |
Lamboi | Freetown |
Luawa | Freetown |
Mighty Blackpool | Freetown |
Old Edwardians | Freetown |
Ports Authority | Freetown |
Real Republicans | Freetown |
Wilberforce Strikers | Freetown |
Wusum Stars | Makeni |
Skócia
- Labdarúgó-szövetség: Skót labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (cinch Premiership)
Klub | Város |
---|---|
Aberdeen FC | Aberdeen |
Celtic FC | Glasgow |
Dundee FC | Dundee |
Heart of Midlothian FC | Edinburgh |
Hibernian FC | Edinburgh |
Kilmarnock FC | Kilmarnock |
Livingston FC | Livingston |
Motherwell FC | Motherwell |
Rangers FC | Glasgow |
Ross County FC | Dingwall |
St. Johnstone FC | Perth |
St. Mirren FC | Paisley |
Spanyolország
- Labdarúgó-szövetség: Spanyol labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (LaLiga EA Sports)
- 2. osztály (LaLiga Hypermotion)
Svájc
- Labdarúgó-szövetség: Svájci labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Credit Suisse Super League)
- 2. osztály (Dieci Challenge League)
Klub | Város |
---|---|
FC Aarau | Aarau |
FC Baden | Baden |
AC Bellinzona | Bellinzona |
Neuchâtel Xamax | Neuchâtel |
FC Schaffhausen | Schaffhausen |
FC Sion | Sion |
Stade Nyonnais | Nyon |
FC Thun | Thun |
FC Vaduz[13] | Vaduz |
FC Wil | Wil |
Svédország
- Labdarúgó-szövetség: Svéd labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Allsvenskan)
Klub | Város |
---|---|
AIK | Stockholm |
IF Brommapojkarna | Stockholm |
Djurgårdens IF | Stockholm |
IF Elfsborg | Borås |
GAIS | Göteborg |
IFK Göteborg | Göteborg |
BK Häcken | Göteborg |
Hammarby IF | Stockholm |
Halmstads BK | Halmstad |
Kalmar FF | Kalmar |
Malmö FF | Malmö |
Mjällby AIF | Hällevik |
IFK Norrköping | Norrköping |
IK Sirius | Uppsala |
IFK Värnamo | Värnamo |
Västerås SK | Västerås |
Szerbia
- Labdarúgó-szövetség: Szerb labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Mozzart Bet SuperLiga)
Klub | Város |
---|---|
FK Crvena zvezda | Belgrád |
FK Čukarički | Belgrád |
FK IMT | Belgrád |
FK Javor Ivanjica | Ivanjica |
FK Mladost Lučani | Lučani |
FK Napredak Kruševac | Kruševac |
FK Novi Pazar | Novi Pazar |
FK Partizan | Belgrád |
FK Radnički 1923 | Kragujevac |
FK Radnički Niš | Niš |
FK Radnik Surdulica | Surdulica |
FK Spartak Subotica | Szabadka |
Topolyai SC | Topolya |
FK Vojvodina | Újvidék |
FK Voždovac | Belgrád |
FK Železničar Pančevo | Pancsova |
Szlovákia
- Labdarúgó-szövetség: Szlovák labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Niké liga)
Klub | Város |
---|---|
FK DAC 1904 | Dunaszerdahely |
FK Dukla Banská Bystrica | Besztercebánya |
FC Košice | Kassa |
MFK Ružomberok | Rózsahegy |
ŠK Slovan Bratislava | Pozsony |
FC Spartak Trnava | Nagyszombat |
MFK Szakolca | Szakolca |
AS Trenčín | Trencsén |
FC ViOn Zlaté Moravce | Aranyosmarót |
FK Železiarne Podbrezová | Zólyombrézó |
MFK Zemplín Michalovce | Nagymihály |
MŠK Žilina | Zsolna |
Szlovénia
- Labdarúgó-szövetség: Szlovén labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (PrvaLiga Telemach)
Klub | Város |
---|---|
NK Aluminij | Kidričevo |
NK Bravo | Ljubljana |
NK Celje | Celje |
NK Domžale | Domžale |
FC Koper | Koper |
NK Maribor | Maribor |
NŠ Mura | Muraszombat |
NK Olimpija Ljubljana | Ljubljana |
NK Radomlje | Radomlje |
NK Rogaška | Rogaška Slatina |
Törökország
- Labdarúgó-szövetség: Török labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Trendyol Süper Lig)
Klub | Város |
---|---|
Adana Demirspor | Adana |
Alanyaspor | Alanya |
MKE Ankaragücü | Ankara |
Antalyaspor | Antalya |
Beşiktaş JK | Isztambul |
Çaykur Rizespor | Rize |
Fatih Karagümrük SK | Isztambul |
Fenerbahçe SK | Isztambul |
Galatasaray SK | Isztambul |
Gaziantep FK | Gaziantep |
Hatayspor | Antakya |
İstanbul Başakşehir FK | Isztambul |
İstanbulspor | Isztambul |
Kasımpaşa SK | Isztambul |
Kayserispor | Kayseri |
Konyaspor | Konya |
Pendikspor | Isztambul |
Samsunspor | Samsun |
Sivasspor | Sivas |
Trabzonspor | Trabzon |
Új-Zéland
- Labdarúgó-szövetség: Új-zélandi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023-as idény szerint értendő.
- 1. osztály (New Zealand National League)
Klub | Város |
---|---|
Auckland City FC | Auckland |
Auckland United FC | Auckland |
Cashmere Technical FC | Christchurch |
Christchurch United FC | Christchurch |
Eastern Suburbs AFC | Auckland |
Manurewa AFC | Auckland |
Napier City Rovers FC | Napier |
Petone FC | Lower Hutt |
Wellington Olympic AFC | Wellington |
Wellington Phoenix FC Reserves | Wellington |
Ukrajna
- Labdarúgó-szövetség: Ukrán labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (VBET Liha)
Klub | Város |
---|---|
FK Csornomorec Odesza | Odessza |
FK Dinamo Kijiv | Kijev |
SZK Dnyipro-1 | Dnyipro |
FK Kolosz Kovalivka | Kovalivka |
FK Krivbasz Krivij Rih | Krivij Rih |
FK LNZ Cserkaszi | Cserkaszi |
FK Metaliszt Harkiv | Harkiv |
FK Minaj | Minaj |
FK Obolony Kijiv | Kijev |
FK Olekszandrija | Olekszandrija |
FK Polisszja Zsitomir | Zsitomir |
FK Ruh Lviv | Lviv |
FK Sahtar Doneck | Doneck |
NK Veresz Rivne | Rivne |
FK Vorszkla Poltava | Poltava |
FK Zorja Luhanszk | Luhanszk |
Uruguay
- Labdarúgó-szövetség: Uruguayi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (Campeonato Uruguayo de Primera División)
Klub | Város |
---|---|
Boston River | Montevideo |
Cerro | Montevideo |
Cerro Largo | Melo |
Danubio | Montevideo |
Defensor Sporting | Montevideo |
Deportivo Maldonado | Maldonado |
Fénix | Montevideo |
Liverpool | Montevideo |
Miramar Misiones | Montevideo |
Montevideo Wanderers | Montevideo |
Nacional | Montevideo |
Peñarol | Montevideo |
Progreso | Montevideo |
Racing | Montevideo |
Rampla Juniors | Montevideo |
River Plate | Montevideo |
Wales
- Labdarúgó-szövetség: Walesi labdarúgó-szövetség
A csapatok besorolása a 2023–2024-es idény szerint értendő.
- 1. osztály (JD Cymru Premier)
Klub | Város |
---|---|
Aberystwyth Town FC | Aberystwyth |
Bala Town FC | Bala |
Barry Town United FC | Barry |
Caernarfon Town FC | Caernarfon |
Cardiff Metropolitan University FC | Cardiff |
Colwyn Bay FC | Old Colwyn |
Connah’s Quay Nomads FC | Connah’s Quay |
Haverfordwest County AFC | Haverfordwest |
Newtown AFC | Newtown |
Penybont FC | Bridgend |
Pontypridd United AFC | Pontypridd |
The New Saints FC[14] | Oswestry |
- Számos walesi klub nem a walesi labdarúgó-bajnokságban játszik, hanem az angol labdarúgó-bajnokság rendszerében. Jelenleg öt walesi klub szerepel az angol bajnoki rendszerben: a Cardiff City FC és a Swansea City AFC a Championship-ben (másodosztály), a Newport County AFC, a Wrexham AFC és a Merthyr Town FC alsóbb osztályokban.
Jegyzetek
- ↑ A Cardiff City FC walesi csapat.
- ↑ A Swansea City AFC walesi csapat.
- ↑ A Newport County AFC walesi csapat.
- ↑ A Wrexham AFC walesi csapat.
- ↑ A Wellington Phoenix FC új-zélandi csapat.
- ↑ A ciprusi görögben a kettőzött mássalhangzók nem egyszerűsödnek, mint a közgörögben, az ÚNMH által javasolt átírásban ezért ugyancsak kettőzve maradnak.
- ↑ A CF Montréal kanadai csapat.
- ↑ A Toronto FC kanadai csapat.
- ↑ A Vancouver Whitecaps FC kanadai csapat.
- ↑ AS Monaco FC (a független állam, Monaco csapata; mindig a francia bajnokságban szerepel).
- ↑ A Derry City FC Londonderry-ből, Észak-Írországból való, de az Ír Köztársaság Labdarúgó-bajnokságának rendszerében szerepel 1985 óta (Ír labdarúgó-bajnokság 1985–2006, FAI Premier Division 2007–).
- ↑ Az FC Andorra andorrai csapat.
- ↑ Az FC Vaduz liechtensteini csapat.
- ↑ A The New Saints FC félig walesi, félig angliai csapat.
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap