Argentína az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Argentína zászlaja | |||||
NOB-országkód: ARG | |||||
OOB | Argentin Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 118 fő 18 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Gabriela Sabatini | ||||
Érmek 35. helyezés |
| ||||
Argentína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Argentína a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 18 sportágban 118 sportoló képviselte, akik összesen 2 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
2 Ezüst | Sabatini, GabrielaGabriela Sabatini | Tenisz | Női egyes |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Claudio Zulianello Daniel Castellani Eduardo Martínez Alejandro Diz Daniel Colla Carlos Weber Hugo Conte Waldo Kantor Raúl Quiroga Jon Emili Uriarte José De Palma Juan Carlos Cuminetti | Röplabda | Férfi |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hae-Ja Kim de Rimasa | Egyes | G csoport Daniela Gergelcseva (BUL) | 5. | kiesett | 33. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Fernando Pastoriza | Magasugrás | 210 cm | 26. | kiesett | |
Andrés Charadia | Kalapácsvetés | 68,26 m | 25. | kiesett |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Navarrete | 68 kg | A csoport | 14. | kiesett | helyezetlen | |||
Daniel Iglesias | 82 kg | B csoport Kim Szanggju (Kim Sang-Gyu) (KOR) | 9. | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Navarrete | 68 kg | B csoport Cris Brown (AUS) | 9. | kiesett | helyezetlen | |||
Daniel Iglesias | 82 kg | A csoport Matarr Jarju (GAM) | 8. | kiesett | helyezetlen |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Claudio Yafuso | Harmatsúly | B | Derrick Anderson (GUM) 1000–0000 | Yavuz Yolcu (TUR) 0001–0000 | I Gjonggun (Lee Gyeong-Geun) (KOR) 0000–0210 | Drago Bećanović (YUG) 0100–0021 | Bruno Carabetta (FRA) 0000–1000 | kiesett | 7. | ||||
Gastón García | Váltósúly | B | erőnyerő | Aly Attyé (SEN) 1000–0000 | Waldemar Legień (POL) 0000–1000 | Walid Mohamed Hussain (EGY) 0200–0000 | Kevin Doherty (CAN) 0000–0000 (bírói) | kiesett | 7. | ||||
Sandro López | Középsúly | A | erőnyerő | Densign White (GBR) 0001–0010 | kiesett | 19. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Claudio Águila Daniel Scuri | Kormányos nélküli kettes | 6:59,05 | 5. | 7:06,57 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Rubén D’Andrilli Marcelo Fernández Sergio Fernández Claudio Guindon | Négypárevezős | 6:04,77 | 4. | 5:58,27 | 3. | 5:57,45 | 5. | B | 6:04,47 | 6. | 12. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 3 | +16 | 10 |
Hollandia (HOL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 6 | +6 | 7 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 3 | 0 | 2 | 15 | 8 | +7 | 6 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 12 | –4 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 10 | –4 | 3 |
Kenya (KEN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 26 | –21 | 0 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FgyepNEDARG
| Hollandia (HOL) | 5–1 | Argentína (ARG) | |
(2–1) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FgyepAUSARG
| Ausztrália (AUS) | 4–0 | Argentína (ARG) | |
(2–0) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FgyepPAKARG
| Pakisztán (PAK) | 2–1 | Argentína (ARG) | |
(1–0) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FgyepARGESP
| Argentína (ARG) | 1–0 | Spanyolország (ESP) | |
(0–0) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FgyepARGKEN
| Argentína (ARG) | 5–1 | Kenya (KEN) | |
(1–1) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 28. Sablon:1988FgyepINDARG
| India (IND) | 6–6 (h. u.) | Argentína (ARG) | |
(4–2, 5–5, 6–5) | ||||
Büntetőpárbaj: | ||||
4–3 |
- A 7. helyért
1988. szeptember 30. Sablon:1988FgyepURSARG
| Szovjetunió (URS) | 4–1 | Argentína (ARG) | |
(2–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 8. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (HOL) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 6 |
Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 7 | –3 | 3 |
Argentína (ARG) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | –1 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | –3 | 1 |
1988. szeptember 21. Sablon:1988NgyepARGGBR
| Argentína (ARG) | 0–1 | Nagy-Britannia (GBR) | |
(0–1) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988NgyepARGUSA
| Argentína (ARG) | 2–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–0) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NgyepNEDARG
| Hollandia (HOL) | 1–0 | Argentína (ARG) | |
(1–0) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 27. Sablon:1988NgyepARGCAN
| Argentína (ARG) | 1–3 | Kanada (CAN) | |
(0–1, 1–1, 1–2) |
- A 7. helyért
1988. szeptember 29. Sablon:1988NgyepUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 1–3 | Argentína (ARG) | |
(0–0, 0–0, 1–3) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Claudio Pafundi | Egyéni | 1126 | 75. | kiesett | |||||||
Ángel Bello | 1017 | 81. | kiesett |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Atilio Vásquez | Kajak egyes 1000 m | 4:01,35 | 6. | 17. | 3:58,03 | 4. | 7. | kiesett | ||||
Gustavo Cirillo José Luis Marello | Kajak kettes 500 m | 1:52,42 | 7. | 21. | 1:46,98 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Gustavo Cirillo José Luis Marello Fernando Chaparro Norberto Méndez | Kajak négyes 1000 m | 3:23,33 | 5. | 17. | 3:24,16 | 4. | 8. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
María Miliauro | Kajak egyes 500 m | 2:12,32 | 6. | 15. | 2:11,07 | 4. | 14. | kiesett | ||||
Corina Martín Verónica Arbo | Kajak kettes 500 m | 1:59,38 | 8. | 15. | 2:04,72 | 5. | 9. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Gustavo Faris | Férfi egyéni | 11,187 | 15. | Gary Neiwand (AUS) Nelson Mario Pons (ECU) 11,19 | 3. | Maxwell Cheeseman (TRI) Om Jongszop (Eom Yeong-Seop) (KOR) José Moreno (ESP) 12,11 | 2. | kiesett |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marcelo Alexandre | Férfi egyéni | 1:06,925 | 13. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Gabriel Curuchet | Férfi egyéni | 4:47,18 | 12. | Ryszard Dawidowicz (POL) 4:42,03 | 4:50,75 | kiesett | ||||||
Gabriel Curuchet Jorge Gaday Sergio Llamazares Rubén Priede | Férfi csapat | 4:29,90 | 17. | kiesett |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Juan Esteban Curuchet | Férfi | 11 | 0 | 5. | 18 | -1 | 5. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1988FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 5 |
Argentína (ARG) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | –2 | 2 |
Szovjetunió (URS) | 2–1 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
Dobrovolszkij 8' Mihajlicsenko 22' | (2–0) Jegyzőkönyv | Alfaro 77' (11-esből) |
Dél-Korea (KOR) | 1–2 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
No Szudzsin (No Su-Jin) 14' | (1–1) Jegyzőkönyv | Alfaro 3' Fabbri 73' |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Verónica Ribot | Egyéni műugrás | 405,87 | 14. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 377,70 | 8. | 297,18 | 12. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carlos Eluaiza | Papírsúly | erőnyerő | Alekszandr Mahmutov (URS) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Domingo Damigella | Pehelysúly | Dave Anderson (GBR) 1:4 | kiesett | 33. | ||||
Jorge Oscar López | Nagyváltósúly | Ray Downey (CAN) 0:5 | kiesett | 33. | ||||
Juan Antonio Díaz | Nehézsúly | erőnyerő | Maik Heydeck (GDR) 0:5 | kiesett | 9. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Argentin férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Egyesült Államok (USA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 263 | 155 | 1,697 |
Argentína (ARG) | 8 | 3 | 2 | 11 | 7 | 1,571 | 209 | 211 | 0,991 |
Franciaország (FRA) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 222 | 190 | 1,168 |
Hollandia (HOL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 202 | 183 | 1,104 |
Japán (JPN) | 6 | 1 | 4 | 5 | 12 | 0,417 | 182 | 215 | 0,847 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 101 | 225 | 0,449 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FröpiTUNARG
| Tunézia (TUN) | 0–3 | Argentína (ARG) | |
(5–15, 11–15, 6–15) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FröpiUSAARG
| Egyesült Államok (USA) | 3–2 | Argentína (ARG) | |
(11–15, 11–15, 15–4, 17–15, 15–7) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FröpiARGNED
| Argentína (ARG) | 3–0 | Hollandia (HOL) | |
(15–11, 15–7, 15–8) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FröpiFRAARG
| Franciaország (FRA) | 3–0 | Argentína (ARG) | |
(15–7, 15–5, 15–5) |
- Elődöntő
1988. szeptember 30. 20:30 Sablon:1988FröpiURSARG
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Argentína (ARG) | |
(15–11, 17–15, 15–8) |
- Bronzmérkőzés
1988. október 2. 9:45 Sablon:1988FröpiARGBRA
| Argentína (ARG) | 3–2 | Brazília (BRA) | |
(15–10, 15–17, 15–8, 12–15, 15–9) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Argentína (ARG) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lisandro Sugezky | Légpisztoly | 572 | 31. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 539 | 40. | kiesett | ||
Julio César Iemma | Sportpuska, fekvő | 590 | 41. | kiesett | |
Firmo Roberti | Skeet | 196 | 8. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Martín Jaite | Egyes | Chris Pridham (CAN) 6–1, 6–3, 6–2 | Javier Frana (ARG) 6–2, 6–4, 6–2 | Kim Bongszu (Kim Bong-Su) (KOR) 6–4, 6–1, 6–3 | Brad Gilbert (USA) 5–7, 6–1, 7–6, 6–3 | kiesett | 5. | |
Javier Frana | Shahar Perkiss (ISR) 6–2, 4–6, 6–4, 6–4 | Martín Jaite (ARG) 2–6, 4–6, 2–6 | kiesett | 17. | ||||
Javier Frana Martín Jaite | Páros | Új-Zéland (NZL) Kelly Evernden Bruce Derlin 4–6, 1–4, feladta | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gabriela Sabatini | Egyes | erőnyerő | Sabrina Goleš (YUG) 6–1, 6–0 | Sylvia Hanika (FRG) 1–6, 6–4, 6–2 | Natallja Zverava (URS) 6–4, 6–3 | Manuela Maleeva (BUL) 6–1, 6–2 | Steffi Graf (FRG) 3–6, 3–6 | |
Mercedes Paz | Ólga Carmbópulu (GRE) 7–6, 6–3 | Manuela Maleeva (BUL) 1–6, 2–6 | kiesett | 17. | ||||
Bettina Fulco | Barbara Paulus (AUT) 6–7, 4–6 | kiesett | 33. | |||||
Gabriela Sabatini Mercedes Paz | Páros | Kanada (CAN) Carling Bassett-Seguso Jill Hetherington 6–7, 7–5, 18–20 | kiesett | 9. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Alicia María Boscatto | 100 m mell | 1:15,67 | 3. | 33. | kiesett | |||
200 m mell | 2:45,80 | 7. | 39. | kiesett | ||||
Valentina Aracil | 100 m mell | 1:19,60 | 5. | 37. | kiesett | |||
200 m mell | kizárták | kiesett | ||||||
200 m vegyes | 2:31,53 | 7. | 30. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 5:19,17 | 5. | 28. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Jorge García | Divízió II | 11,7 | 17,0 | 5,7 | (18,0) | 11,7 | 8,0 | 16,0 | 70,1 | 7. |
Carlos Irigoyen Guillermo Parada | 470-es osztály | 23,0 | 27,0 | (29,0) | 28,0 | 22,0 | 21,0 | 19,0 | 140,0 | 19. |
Gonzalo Campero | Finn dingi | 26,0 | 29,0 | 13,0 | (40,0*) | 19,0 | 14,0 | 22,0 | 123,0 | 17. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Alberto Zanetti Julio Labandeira | Csillaghajó | 21,0 | (22,0) | 21,0 | 16,0 | 21,0 | 19,0 | 21,0 | 119,0 | 16. |
Diego Minguens Fernando García | Tornádó | (30,0) | 27,0 | 22,0 | 30,0 | 30,0** | 30,0** | 30,0** | 169,0 | 23. |
Pedro Ferrero Raúl Lena Santiago Lange | Soling | (21,0) | 19,0 | 0,0 | 14,0 | 14,0 | 17,0 | 18,0 | 82,0 | 9. |
* - nem ért célba
** - nem indult
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sergio Turiace | Tőr, egyéni | 1. csoport Douglas Fonseca (BRA) | 4. | 2. csoport Andrea Borella (ITA) | 3. | 8. csoport Donnie McKenzie (GBR) | 5. | kiesett | 39. | |||||||||
Párbajtőr, egyéni | 5. csoport Michiel Driessen (HOL) | 3. | 2. csoport Arno Strohmeyer (AUT) | 5. | kiesett | 57. | ||||||||||||
Rafael di Tella | 15. csoport Alfredo Bogarín (PAR) | 3. | 1. csoport Ángel Fernández (ESP) | 4. | 6. csoport Axel Birnbaum (AUT) | 5. | kiesett | 41. |
Források
- Argentina at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap