2013-as rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság
rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság (2013) | |||
Adatok | |||
Ország | Svédország | ||
Rendező város | Malmö | ||
Dátum | január 18. – január 20. | ||
Nemzetek | 25 | ||
Versenyszámok | 12 | ||
|
A svédországi Malmőben rendezték a rövidpályás gyorskorcsolyázók 17. kontinensbajnokságát 2013. január 18. és január 20. között.
Magyar színekben a férfiaknál Knoch Viktor és Liu Shaolin Sándor, a nőknél pedig Heidum Bernadett, Keszler Andrea és Kónya Zsófia áll rajthoz az egyéni versenyben.[1] A Knoch Viktor, Liu Shaolin Sándor, Béres Bence, Burján Csaba összeállítású staféta az olaszokat megelőzve, az oroszok és a hollandok mögött lett harmadik a csapatverseny döntőjében. A női váltónak viszont nem sikerült a finálé, mivel nem ért célba. A Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Kónya Zsófia hármas kénytelen volt nélkülözni Heidum Bernadettet, ugyanis a szuperdöntő alatt eltört a csavar a korcsolyájában, amelyet a váltóverseny fináléjának rajtjáig nem sikerült megjavítani. Heidumot Tóth Patrícia helyettesítette.[2]
Heidum 1000 méteren az elődöntőig jutott, de bejutott a szuperdöntőbe is, mivel 1500-on ötödik volt, s öt pontot szerzett. A szuperdöntőben harmadik tudott lenni, s végül 18 pontjával összetettben az ötödik helyen zárt. Egyéniben Keszler Andrea és Kónya Zsófia is búcsúra kényszerült az 1000 méteres selejtezőkben, összetettben előbbi a 18., utóbbi a 26. helyen zárt. Liu Shaolin egészen az elődöntőig jutott 1000 méteren, a táv összesített eredményei alapján hatodik lett, az összetett versenyben pedig kilencedikként zárt. Knoch Viktor a negyeddöntőig jutott, s a távon a 14., az Eb-összetettben pedig a 13. hely lett az övé.[3] A nőknél Arianna Fontana révén olasz, a férfiaknál Vlagyimir Grigorjev révén orosz siker született 500 m-en.[4]
Eredmények
Éremtáblázat
# | nemzet | arany | ezüst | bronz | összesen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Hollandia | 5 | 7 | 2 | 14 |
2 | Olaszország | 3 | 2 | 1 | 6 |
3 | Oroszország | 2 | 1 | 4 | 7 |
4 | Egyesült Királyság | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Németország | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Magyarország | 0 | 0 | 2 | 2 |
Lengyelország | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Összesen | 12 | 12 | 12 | 36 |
Éremszerzők
versenyszám | arany | ezüst | bronz |
férfiak | |||
500 m | Vlagyimir Grigorjev | Sjinkie Knegt | Viktor An |
1000 m | Freek van der Wart | Viktor An | Szemjon Elisztratov |
1500 m | Sjinkie Knegt | Niels Kerstholt | Yuri Confortola |
3000 m-es szuperdöntő | Freek van der Wart | Sjinkie Knegt | Szemjon Elisztratov |
5000 m-es váltó | RUS Jevgenyij Kozulin Viktor An Szemjon Elisztratov Vlagyimir Grigorjev | NED Sjinkie Knegt Freek van der Wart Daan Breeuwsma Niels Kerstholt | HUN Knoch Viktor Béres Bence Liu Shaolin Sándor Burján Csaba |
összetett | Freek van der Wart | Sjinkie Knegt | Vlagyimir Grigorjev |
nők | |||
500 m | Arianna Fontana | Jorien ter Mors | Patrycja Maliszewska |
1000 m | Elise Christie | Arianna Fontana | Jorien ter Mors |
1500 m | Elise Christie | Arianna Fontana | Charlotte Gilmartin |
3000 m-es szuperdöntő | Arianna Fontana | Jorien ter Mors | Heidum Bernadett |
3000 m-es váltó | NED Lara van Ruijven Jorien ter Mors Sanne van Kerkhof Yara van Kerkhof | GER Tina Grassow Christin Priebst Julia Riedel Bianca Walter | POL Natalia Maliszewska Patrycja Maliszewska Aida Bella Paula Bzura |
összetett | Arianna Fontana | Elise Christie | Jorien ter Mors |
Versenyszámok
Férfiak
Összetett
# | ország | név | pont | helyezés[5] | legjobb idő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m-en | 500 m-en | 1000 m-en | 3000 m-es szuper döntőben | |||||
Hollandia | Freek van der Wart | 84 | 4 | 4 | 1 | 1 | 2:14,748 | |
Hollandia | Sjinkie Knegt | 76 | 1 | 2 | 10 | 2 | 2:18,474 | |
Oroszország | Vlagyimir Grigorjev | 41 | 6 | 1 | 31 | 7 | 2:18,858 | |
4 | Oroszország | Viktor An | 39 | 7 | 3 | 2 | 5 | 2:20,938 |
5 | Oroszország | Szemjon Elisztratov | 31 | 5 | 9 | 3 | 3 | 2:20,507 |
6 | Hollandia | Niels Kerstholt | 30 | 2 | 6 | 4 | 8 | 2:14,290 |
7 | Olaszország | Yuri Confortola | 21 | 3 | 17 | 5 | 4 | 2:20,669 |
8 | Lengyelország | Bartosz Konopko | 8 | 12 | 5 | 13 | 6 | 2:23,364 |
9 | Magyarország | Liu Shaolin Sándor | 10 | 8 | 6 | 2:19,114 | ||
10 | Németország | Paul Herrmann | 9 | 7 | 12 | 2:19,017 | ||
11 | Egyesült Királyság | Jon Eley | 8 | 11 | 11 | 2:16,170 | ||
12 | Franciaország | Thibaut Fauconnet | 13 | 12 | 7 | 2:23,963 | ||
13 | Magyarország | Knoch Viktor | 14 | 10 | 14 | 2:25,913 | ||
14 | Egyesült Királyság | Paul Stanley | 17 | 16 | 8 | 2:19,268 | ||
15 | Olaszország | Tommaso Dotti | 11 | 15 | 16 | 2:16,586 | ||
16 | Lettország | Roberto Pukitis | 15 | 21 | 9 | 2:18,586 | ||
17 | Németország | Jonas Kaufmann-Ludwig | 20 | 14 | 26 | 2:23,105 | ||
18 | Fehéroroszország | Maksim Siarheyu | 23 | 18 | 19 | 2:28,894 | ||
19 | Ukrajna | Serhiy Lifyrenko | 16 | 20 | 25 | 2:24,124 | ||
20 | Franciaország | Maxime Chataignier | 19 | 13 | 35 | 2:29,741 | ||
21 | Németország | Torsten Kröger | 25 | 23 | 21 | 2:35,560 | ||
22 | Csehország | Vojtech Loudin | 22 | 26 | 22 | 2:26,944 | ||
23 | Lengyelország | Adam Filioiwicz | 26 | 19 | 27 | 2:25,690 | ||
24 | Ukrajna | Ievgen Gutenov | 21 | 25 | 28 | 2:25,577 | ||
25 | Törökország | Selim Tanrikulu | 32 | 24 | 20 | 2:29,325 | ||
26 | Egyesült Királyság | Jack Whelbourne | 18 | 27 | 32 | 2:25,918 | ||
27 | Bulgária | Tsvetan Tsankov | 31 | 30 | 17 | 2:26,232 | ||
28 | Bosznia-Hercegovina | Nihad Bašić | 33 | 31 | 15 | 2:35,528 | ||
29 | Spanyolország | Álvaro Peña | 24 | 32 | 23 | 2:33,147 | ||
30 | Bulgária | Kiril Pansov | 28 | 22 | 30 | 2:28,713 | ||
31 | Izrael | Vladislav Bykanov | 29 | 36 | 18 | 2:28,913 | ||
32 | Törökország | Mükerrem Top | 27 | 29 | 29 | 2:26,072 | ||
33 | Dánia | Lasse Wilms | 35 | 33 | 24 | 2:39,908 | ||
34 | Fehéroroszország | Yauheni Ryzhou | 37 | 28 | 33 | |||
35 | Svájc | Josè Cavalli | 30 | 36 | 36 | 2:39,879 | ||
36 | Szerbia | Miodrag Popović | 34 | 34 | 34 | 2:38,581 |
500 m
# | ország[6] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Oroszország | Vlagyimir Grigorjev | 41,330 | |
Hollandia | Sjinkie Knegt | 41,407 | |
Oroszország | Viktor An | 41,432 | |
4 | Hollandia | Freek van der Wart | 41,507 |
5 | Lengyelország | Bartosz Konopko | 42,013 |
elődöntő | |||
6 | Hollandia | Niels Kerstholt | 41,590 |
7 | Németország | Paul Herrmann | 42,198 |
8 | Magyarország | Liu Shaolin Sándor | 42,002 |
9 | Oroszország | Szemjon Elisztratov | visszalépett |
középdöntő | |||
10 | Magyarország | Knoch Viktor | 42,077 |
11 | Egyesült Királyság | Jon Eley | 42,210 |
12 | Franciaország | Thibaut Fauconnet | 41,890 |
13 | Franciaország | Maxime Chataignier | 42,203 |
14 | Németország | Jonas Kaufmann-Ludwig | 42,289 |
15 | Olaszország | Tommaso Dotti | 42,623 |
16 | Egyesült Királyság | Paul Stanley | visszalépett |
előfutam | |||
[…] | |||
selejtező | |||
[…] |
1000 m
# | ország[7] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Hollandia | Freek van der Wart | 1:26,627 | |
Oroszország | Viktor An | 1:26,787 | |
Oroszország | Szemjon Elisztratov | 1:26,233 | |
4 | Hollandia | Niels Kerstholt | 1:26,138 |
elődöntő | |||
5 | Olaszország | Yuri Confortola | 1:26,319 |
6 | Magyarország | Liu Shaolin Sándor | 1:27,515 |
7 | Franciaország | Thibaut Fauconnet | 1:29,320 |
8 | Egyesült Királyság | Paul Stanley | 1:26,586 |
középdöntő | |||
9 | Lettország | Roberto Pukitis | 1:27,649 |
10 | Hollandia | Sjinkie Knegt | 1:28,994 |
11 | Egyesült Királyság | Jon Eley | 1:27,147 |
12 | Németország | Paul Herrmann | 1:28,732 |
13 | Lengyelország | Bartosz Konopko | 1:29,012 |
14 | Magyarország | Knoch Viktor | 1:28,820 |
15 | Bosznia-Hercegovina | Nihad Bašić | 1:35,160 |
16 | Olaszország | Tommaso Dotti | visszalépett |
előfutam | |||
[…] |
1500 m
# | ország[8] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Hollandia | Sjinkie Knegt | 2:18,474 | |
Hollandia | Niels Kerstholt | 2:14,290 | |
Olaszország | Yuri Confortola | 2:20,669 | |
4 | Hollandia | Freek van der Wart | 2:14,748 |
5 | Oroszország | Szemjon Elisztratov | 2:20,507 |
6 | Oroszország | Vlagyimir Grigorjev | visszalépett |
elődöntő | |||
7 | Oroszország | Viktor An | 2:20,938 |
8 | Egyesült Királyság | Jon Eley | 2:16,170 |
9 | Németország | Paul Herrmann | 2:19,017 |
10 | Magyarország | Liu Shaolin Sándor | 2:19,114 |
11 | Olaszország | Tommaso Dotti | 2:16,586 |
12 | Lengyelország | Bartosz Konopko | 2:23,364 |
13 | Franciaország | Thibaut Fauconnet | 2:23,963 |
14 | Magyarország | Knoch Viktor | 2:25,913 |
15 | Lettország | Roberto Pukitis | 2:18,586 |
16 | Ukrajna | Serhiy Lifyrenko | 2:24,124 |
17 | Egyesült Királyság | Paul Stanley | visszalépett |
18 | Egyesült Királyság | Jack Whelbourne | visszalépett |
19 | Franciaország | Maxime Chataignier | visszalépett |
előfutam | |||
[…] |
3000 m-es szuperdöntő
# | ország[9] | név | idő |
---|---|---|---|
Hollandia | Freek van der Wart | 4:59,312 | |
Hollandia | Sjinkie Knegt | 4:59,369 | |
Oroszország | Szemjon Elisztratov | 4:59,786 | |
4 | Olaszország | Yuri Confortola | 5:00,157 |
5 | Oroszország | Viktor An | 5:00,436 |
6 | Lengyelország | Bartosz Konopko | 5:03,394 |
7 | Oroszország | Vlagyimir Grigorjev | 5:28,629 |
8 | Hollandia | Niels Kerstholt | 5:45,016 |
5000 m-es váltó
# | ország[10] | név | idő |
---|---|---|---|
Oroszország | Jevgenyij Kozulin Viktor An Szemjon Elisztratov Vlagyimir Grigorjev | 6:51,293 | |
Hollandia | Sjinkie Knegt Freek van der Wart Daan Breeuwsma Niels Kerstholt | 6:51,465 | |
Magyarország | Knoch Viktor Béres Bence Liu Shaolin Sándor Burján Csaba | 7:02,574 | |
4 | Olaszország | Yuri Confortola Tommaso Dotti Andrea Cassinelli Davide Viscardi | 7:05,711 |
[…] |
Nők
Összetett
# | ország | név | pont | helyezés[11] | legjobb idő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1500 m-en | 500 m-en | 1000 m-en | 3000 m-es szuper döntőben | |||||
Olaszország | Arianna Fontana | 110 | 2 | 1 | 2 | 1 | 2:27,197 | |
Egyesült Királyság | Elise Christie | 70 | 1 | 27 | 1 | 7 | 2:26,741 | |
Hollandia | Jorien ter Mors | 55 | 19 | 2 | 3 | 2 | 2:31,596 | |
4 | Oroszország | Tatyjana Borogyulina | 32 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2:28,163 |
5 | Magyarország | Heidum Bernadett | 18 | 5 | 18 | 9 | 3 | 2:28,926 |
6 | Lengyelország | Patrycja Maliszewska | 16 | 11 | 3 | 10 | 6 | 2:28,125 |
7 | Egyesült Királyság | Charlotte Gilmartin | 13 | 3 | 9 | 15 | 2:27,936 | |
8 | Olaszország | Martina Valcepina | 8 | 6 | 5 | 6 | 5 | 2:29,078 |
9 | Olaszország | Cecilia Maffei | 2 | 7 | 29 | 12 | 2:26,347 | |
10 | Csehország | Katerina Novotná | 10 | 10 | 5 | 2:34,451 | ||
11 | Szlovákia | Tatiana Bodova | 9 | 8 | 8 | 2:29,830 | ||
12 | Ausztria | Veronika Windisch | 8 | 12 | 7 | 2:26,884 | ||
13 | Oroszország | Olga Beljakova | 12 | 7 | 13 | 2:45,299 | ||
14 | Litvánia | Agne Sereikaite | 13 | 6 | 14 | 2:28,459 | ||
15 | Németország | Bianca Walter | 18 | 15 | 11 | 2:35,579 | ||
16 | Németország | Tina Grassow | 20 | 11 | 16 | 2:33,089 | ||
17 | Hollandia | Yara van Kerkhof | 16 | 13 | 19 | 2:35,416 | ||
18 | Magyarország | Keszler Andrea | 17 | 17 | 21 | 2:45,643 | ||
19 | Ukrajna | Szofiia Vlaszova | 22 | 14 | 24 | 2:36,853 | ||
20 | Svédország | Ranya Ezzi | 21 | 22 | 18 | 2:36,632 | ||
21 | Lengyelország | Natalia Maliszewska | 24 | 16 | 23 | 2:45,915 | ||
22 | Fehéroroszország | Volha Talajeva | 25 | 20 | 20 | 2:34,540 | ||
23 | Bulgária | Marina Georgieva Nikolova | 29 | 21 | 17 | 2:43,708 | ||
24 | Hollandia | Rianne de Vries | 23 | 23 | 22 | 2:39,733 | ||
25 | Oroszország | Lija Sztyepanova | 15 | 24 | 32 | 2:28,551 | ||
26 | Magyarország | Kónya Zsófia | 14 | 33 | 27 | 2:35,986 | ||
27 | Románia | Kristó Katalin | 27 | 25 | 25 | 2:37,373 | ||
28 | Ukrajna | Olena Korincsuk | 30 | 19 | 29 | 2:46,680 | ||
29 | Lettország | Evita Krievane | 31 | 28 | 26 | 2:35,856 | ||
30 | Románia | Balázs Tünde | 26 | 31 | 30 | 2:37,219 | ||
31 | Fehéroroszország | Vera Antanenka | 34 | 26 | 28 | |||
32 | Bulgária | Gergana Patsova | 28 | 30 | 31 | 2:40,141 | ||
33 | Spanyolország | Ainara Equisoain | 32 | 32 | 33 | 2:39,745 |
500 m
# | ország[12] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Olaszország | Arianna Fontana | 44,322 | |
Hollandia | Jorien ter Mors | 43,953 | |
Lengyelország | Patrycja Maliszewska | 44,164 | |
4 | Oroszország | Tatyjana Borogyulina | 44,168 |
elődöntő | |||
5 | Olaszország | Martina Valcepina | 44,490 |
6 | Litvánia | Agne Sereikaite | 45,227 |
7 | Oroszország | Olga Beljakova | 45,319 |
8 | Szlovákia | Tatiana Bodova | 45,032 |
középdöntő | |||
9 | Egyesült Királyság | Charlotte Gilmartin | 45,367 |
10 | Csehország | Katerina Novotná | 45,003 |
11 | Németország | Tina Grassow | 44,889 |
12 | Ausztria | Veronika Windisch | 45,654 |
13 | Hollandia | Yara van Kerkhof | 45,039 |
14 | Ukrajna | Szofiia Vlaszova | 45,442 |
15 | Németország | Bianca Walter | 45,663 |
16 | Lengyelország | Natalia Maliszewska | 46,106 |
17 | Magyarország | Keszler Andrea | visszalépett |
előfutam | |||
18 | Magyarország | Heidum Bernadett | 45,970 |
[…] | |||
selejtező | |||
25 | Románia | Kristó Katalin | 46,900 |
[…] | |||
31 | Románia | Balázs Tünde | 47,640 |
32 | Spanyolország | Ainara Equisoain | 49,215 |
33 | Magyarország | Kónya Zsófia | 1:07,351 |
1000 m
# | ország[13] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Egyesült Királyság | Elise Christie | 1:30,445 | |
Olaszország | Arianna Fontana | 1:30,742 | |
Hollandia | Jorien ter Mors | 1:30,757 | |
4 | Oroszország | Tatyjana Borogyulina | 1:33,043 |
elődöntő | |||
5 | Csehország | Katerina Novotná | 1:33,635 |
6 | Olaszország | Martina Valcepina | 1:33,931 |
7 | Ausztria | Veronika Windisch | 1:33,037 |
8 | Szlovákia | Tatiana Bodova | 1:33,943 |
9 | Magyarország | Heidum Bernadett | 1:34,350 |
középdöntő | |||
10 | Lengyelország | Patrycja Maliszewska | 1:32,885 |
11 | Németország | Bianca Walter | 1:34,018 |
12 | Olaszország | Cecilia Maffei | 1:35,117 |
13 | Oroszország | Olga Beljakova | 1:33,463 |
14 | Litvánia | Agne Sereikaite | 1:32,959 |
15 | Egyesült Királyság | Charlotte Gilmartin | kizárva |
16 | Németország | Tina Grassow | visszalépett |
előfutam | |||
[…] | |||
21 | Magyarország | Keszler Andrea | 1:36,169 |
[…] | |||
25 | Románia | Kristó Katalin | 1:33,979 |
26 | Lettország | Evita Krievane | 1:34,706 |
27 | Magyarország | Kónya Zsófia | 1:36,263 |
[…] | |||
30 | Románia | Balázs Tünde | 1:39,021 |
[…] |
1500 m
# | ország[14] | név | legjobb idő |
---|---|---|---|
Egyesült Királyság | Elise Christie | 2:26,741 | |
Olaszország | Arianna Fontana | 2:27,197 | |
Egyesült Királyság | Charlotte Gilmartin | 2:27.936 | |
4 | Oroszország | Tatyjana Borogyulina | 2:28,163 |
5 | Magyarország | Heidum Bernadett | 2:28,926 |
6 | Olaszország | Martina Valcepina | 2:29,078 |
7 | Olaszország | Cecilia Maffei | 2:26.347 |
8 | Ausztria | Veronika Windisch | kizárva |
elődöntő | |||
9 | Szlovákia | Tatiana Bodova | 2:29,830 |
10 | Csehország | Katerina Novotná | 2:34,451 |
11 | Lengyelország | Patrycja Maliszewska | 2:28,125 |
12 | Oroszország | Olga Beljakova | 2:45,299 |
13 | Litvánia | Agne Sereikaite | 2:28,459 |
14 | Magyarország | Kónya Zsófia | 2:35,986 |
15 | Oroszország | Lija Sztyepanova | 2:28,551 |
16 | Hollandia | Yara van Kerkhof | 2:35,416 |
17 | Magyarország | Keszler Andrea | 2:45,643 |
18 | Németország | Bianca Walter | visszalépett |
előfutam | |||
19 | Hollandia | Jorien ter Mors | 2:31,596 |
20 | Németország | Tina Grassow | 2:33,089 |
21 | Svédország | Ranya Ezzi | 2:36,632 |
22 | Ukrajna | Szofiia Vlaszova | 2:36,853 |
23 | Hollandia | Rianne de Vries | 2:39,733 |
24 | Lengyelország | Natalia Maliszewska | 2:45,915 |
25 | Fehéroroszország | Volha Talajeva | 2:34,540 |
26 | Románia | Balázs Tünde | 2:37,219 |
27 | Románia | Kristó Katalin | 2:37,373 |
28 | Bulgária | Gergana Patsova | 2:40,141 |
29 | Bulgária | Marina Georgieva Nikolova | 2:43,708 |
30 | Ukrajna | Olena Korincsuk | 2:46,680 |
31 | Lettország | Evita Krievane | 2:35,856 |
32 | Spanyolország | Ainara Equisoain | 2:39,745 |
Fehéroroszország | Vera Antaneka | kizárva |
3000 m-es szuperdöntő
# | ország[15] | név | idő |
---|---|---|---|
Olaszország | Arianna Fontana | 6:12,987 | |
Hollandia | Jorien ter Mors | 6:13,268 | |
Magyarország | Heidum Bernadett | 6:13,746 | |
4 | Oroszország | Tatyjana Borogyulina | 6:14,719 |
5 | Olaszország | Martina Valcepina | 6:19,080 |
6 | Lengyelország | Patrycja Maliszewska | 6:20,552 |
7 | Egyesült Királyság | Elise Christie | 6:42,997 |
Egyesült Királyság | Charlotte Gilmartin | kizárva |
3000 m-es váltó
# | ország[16] | név | idő |
---|---|---|---|
Hollandia | Lara van Ruijven Jorien ter Mors Sanne van Kerkhof Yara van Kerkhof | 4:18,569 | |
Németország | Tina Grassow Christin Priebst Julia Riedel Bianca Walter | 4:18,692 | |
Lengyelország | Natalia Maliszewska Patrycja Maliszewska Aida Bella Paula Bzura | 4:19,794 | |
4 | Magyarország | Tóth Patrícia Keszler Andrea Kónya Zsófia Lajtos Szandra | 5:10,760 |
elődöntő | |||
[…] | |||
előfutam | |||
[…] | |||
Románia | Szőcs Renáta Kristó Katalin Balázs Tünde Silló Ottilia | visszalépett |
Jegyzetek
- ↑ Megvannak a magyar indulók URL hozzáférés – 2013. február 17.
- ↑ Bronzérmes a magyar férfiváltó URL hozzáférés – 2013. február 17.
- ↑ Gyorskorisaink egy éremmel zárták a rövid pályás Eb-t URL hozzáférés – 2013. február 17.
- ↑ Olasz és orosz siker 500 m-en URL hozzáférés – 2013. február 17.
- ↑ Overall Classification Men[halott link] URL hozzáférés – 2013. február 15.
- ↑ 500 m - Men URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 1000 m - Men URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 1500 m - Men URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ Super Final 3000 M - Men URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 5000 m Relay - Men URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ Overall Classification Ladies[halott link] URL hozzáférés – 2013. február 15.
- ↑ 500 m - Ladies URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 1000 m - Ladies URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 1500 m - Ladies URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ Super Final 3000 M - Ladies URL hozzáférés – 2013. február 16.
- ↑ 3000 m Relay - Ladies URL hozzáférés – 2013. február 16.