Rumunská hokejová reprezentace
Rumunsko Rumunsko | |
---|---|
Asociace | Rumunská federace ledního hokeje |
Trenér | Július Pénzeš |
Asistenti | Nelu Alexe Norbert Javorčík |
Manažer | Alexandru Hălăucă |
Kapitán | Alpár Salló |
Nejvíce startů | Doru Tureanu (113) |
Nejvíce bodů | Doru Tureanu (112) |
Nejlepší střelec | Doru Tureanu (74) |
Kód IIHF | ROU |
První zápas | |
USA 15:0 Rumunsko (Krynica, Polsko, 2. února 1931) | |
Nejvyšší výhra | |
Rumunsko 52:1 Nový Zéland (Geel nebo Heist-op-den-Berg, Belgie, 19. března 1989) | |
Nejvyšší prohra | |
Československo 23:1 Rumunsko (Praha, Československo, 17. února 1947) | |
Mistrovství světa | |
Elitní skupina | 8× (poprvé v roce 1931) |
Nejlepší výsledek | 7. místo (1947) |
Olympijský turnaj | |
Účasti | 4× (poprvé v roce 1964) |
Nejlepší výsledek | 7. místo (1976) |
Údaje v infoboxu aktuální k 14. 05. 2023 |
Rumunská hokejová reprezentace je národním výběrem mužského ledního hokeje v Rumunsku a je členem Mezinárodní hokejové federace. Ve světovém žebříčku IIHF jsou v současnosti na 28. místě a hrají na mistrovství světa divize I. Soutěžili na čtyřech olympijských hrách.
Olympijské hry
ZOH | Místo konání ZOH | Umístění |
---|---|---|
ZOH – 1964 | Rakousko Rakousko (Innsbruck) | 12. místo |
ZOH – 1968 | Francie Francie (Grenoble) | 12. místo |
ZOH – 1976 | Rakousko Rakousko (Innsbruck) | 7. místo |
ZOH – 1980 | USA USA (Lake Placid) | 8. místo |
Mistrovství světa v ledním hokeji
MS | Úroveň | Místo turnaje | Umístění | Celkově |
---|---|---|---|---|
MS – 1931 | Elitní | Krynica-Zdrój | 10. místo | 10. místo |
MS – 1933 | Elitní | Praha | 9. místo | 9. místo |
MS – 1934 | Elitní | Milán | 10. místo | 10. místo |
MS – 1935 | Elitní | Davos | 11. místo | 11. místo |
MS – 1937 | Elitní | Londýn | 10. místo | 10. místo |
MS – 1938 | Elitní | Praha | 13. místo | 13. místo |
MS – 1947 | Elitní | Praha | 7. místo | 7. místo |
MS – 1959 | Skupina B | Plzeň | 13. místo | |
MS – 1961 | Skupina C | Ženeva, Lausanne | 15. místo | |
MS – 1963 | Skupina B | Stockholm | 11. místo | |
MS – 1966 | Skupina B | Záhřeb | 10. místo | |
MS – 1967 | Skupina B | Vídeň | 10. místo | |
MS – 1969 | Skupina B | Lublaň | 6. místo | 12. místo |
MS – 1970 | Skupina B | Bukurešť | 7. místo | 13. místo |
MS – 1971 | Skupina C | 15. místo | ||
MS – 1972 | Skupina B | Bukurešť | 4. místo | 10. místo |
MS – 1973 | Skupina B | Štýrský Hradec | 4. místo | 10. místo |
MS – 1974 | Skupina B | Lublaň | 6. místo | 12. místo |
MS – 1975 | Skupina B | Sapporo | 5. místo | 11. místo |
MS – 1976 | Skupina B | Aarau, Biel | 9. místo | |
MS – 1977 | Elitní | Vídeň | 8. místo | 8. místo |
MS – 1978 | Skupina B | Bělehrad | 4. místo | 12. místo |
MS – 1979 | Skupina B | Galați | 11. místo | |
MS – 1981 | Skupina B | Urtijëi | 5. místo | 13. místo |
MS – 1982 | Skupina B | Klagenfurt | 5. místo | 13. místo |
MS – 1983 | Skupina B | Tokio | 7. místo | 15. místo |
MS – 1985 | Skupina C | Megève, Chamonix, Saint-Gervais | 4. místo | 20. místo |
MS – 1986 | Skupina C | Puigcerdà | 4. místo | 20. místo |
MS – 1987 | Skupina C | Kodaň, Herlev, Hørsholm | 19. místo | |
MS – 1989 | Skupina D | Geel, Heist-op-den-Berg | 26. místo | |
MS – 1990 | Skupina C | Budapešť | 4. místo | 20. místo |
MS – 1991 | Skupina C | Brøndby | 19. místo | |
MS – 1992 | Skupina B | Klagenfurt | 6. místo | 18. místo |
MS – 1993 | Skupina B | Eindhoven | 6. místo | 18. místo |
MS – 1994 | Skupina B | Kodaň, Aalborg | 7. místo | 19. místo |
MS – 1995 | Skupina B | Bratislava | 8. místo | 20. místo |
MS – 1996 | Skupina C | Jesenice, Kranj | 6. místo | 26. místo |
MS – 1997 | Skupina C | Tallinn, Kohtla-Järve | 5. místo | 25. místo |
MS – 1998 | Skupina C | Budapešť, Székesfehérvár, Dunaújváros | 26. místo | |
MS – 1999 | Skupina C | Eindhoven, Tilburg | 26. místo | |
MS – 2000 | Skupina C | Peking | 6. místo | 30. místo |
MS – 2001 | Divize II B | Bukurešť | 29. místo | |
MS – 2002 | Divize I B | Székesfehérvár, Dunaújváros | 5. místo | 25. místo |
MS – 2003 | Divize I A | Budapešť | 5. místo | 26. místo |
MS – 2004 | Divize I B | Gdaňsk | 5. místo | 25. místo |
MS – 2005 | Divize I B | Eindhoven | 6. místo | 27. místo |
MS – 2006 | Divize II A | Sofie | 29. místo | |
MS – 2007 | Divize I B | Lublaň | 6. místo | 27. místo |
MS – 2008 | Divize II A | Miercurea Ciuc | 29. místo | |
MS – 2009 | Divize I B | Toruň | 6. místo | 28. místo |
MS – 2010 | Divize II B | Narva | 31. místo | |
MS – 2011 | Divize II B | Záhřeb | 29. místo | |
MS – 2012 | Divize I B | Krynica | 4. místo | 26. místo |
MS – 2013 | Divize I B | Doněck | 4. místo | 26. místo |
MS – 2014 | Divize I B | Vilnius | 6. místo | 28. místo |
MS – 2015 | Divize II A | Reykjavík | 29. místo | |
MS – 2016 | Divize I B | Záhřeb | 6. místo | 28. místo |
MS – 2017 | Divize II A | Galați | 29. místo | |
MS – 2018 | Divize I B | Kaunas | 5. místo | 27. místo |
MS – 2019 | Divize I B | Tallinn | 23. místo | |
MS – 2020 | Divize I A | Lublaň | Zrušeno kvůli pandemii covidu-19 | |
MS – 2021 | Divize I A | Lublaň | ||
MS – 2022 | Divize I A | Lublaň | 5. místo | 21. místo |
MS – 2023 | Divize I A | Nottingham | 5. místo | 21. místo |
MS – 2024 | Divize I A | Bolzano | 4. místo | 20. místo |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Romania men's national ice hockey team na anglické Wikipedii.
Mistrovství světa v ledním hokeji | |
---|---|
Mistrovství světa v ledním hokeji (elitní skupina) (do r. 2000 MS Skupina A) | 1920 • 1924 • 1928 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 (kval.) • 1963 • 1964 (kval.) • 1965 (kval.) • 1966 • 1967 • 1968 (kval.) • 1969 • 1970 • 1971 (kval.) • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • Itálie 1994 • Švédsko 1995 • Rakousko 1996 • Finsko 1997 • Švýcarsko 1998 (kval.) • Norsko 1999 (kval.) • Rusko 2000 (kval.) • Německo 2001 (kvalif. Dálného východu) • Švédsko 2002 (kvalif. Dálného východu) • Finsko 2003 (kvalif. Dálného východu) • Česko 2004 (kvalif. Dálného východu) • Rakousko 2005 • Lotyšsko 2006 • Rusko 2007 • Kanada 2008 • Švýcarsko 2009 • Německo 2010 • Slovensko 2011 • Finsko/Švédsko 2012 • Švédsko/Finsko 2013 • Bělorusko 2014 • Česko 2015 • Rusko 2016 • Německo/Francie 2017 • Dánsko 2018 • Slovensko 2019 • Švýcarsko 2020 • Lotyšsko 2021 • Finsko 2022 • Finsko/Lotyšsko 2023 • Česko 2024 • Švédsko/Dánsko 2025 • Švýcarsko 2026 • Německo 2027 • Francie 2028 |
Mistrovství světa (divize I) (do r. 2000 MS Skupina B) | 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 (kval.) • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 (kval.) • 1966 (kval.) • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize II) (do r. 2000 MS Skupina C) | 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 (kval.) • 1994 (kval.) • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 (kval.) • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Mistrovství světa (divize III) (do r. 2000 MS Skupina D) | |
Mistrovství světa (divize IV) (od r. 2020) | 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 • 2025 |
Soupisky | |
Vítězové kanadského bodování • Nejlepší střelci jednotlivých turnajů • Nejlepší střelci celkově • Nejlepší hráči • All Star týmy • Seznam československých ledních hokejistů na MS • Seznam českých ledních hokejistů na MS • Seznam hokejových reprezentací • Česko proti soupeřům v play off na MS v ledním hokeji kurzívou jsou uvedeny letopočty, v nichž se MS konalo v rámci olympijských her |
Hokejové reprezentace | |
---|---|
Elitní skupina 2024 | |
1. divize 2024 | |
2. divize 2024 | |
3. divize 2024 | A: JAR • Kyrgyzstán • Lucembursko • Mexiko • Thajsko • Turkmenistán B: Bosna a Hercegovina • Hongkong • Írán • Filipíny • Severní Korea • Singapur |
4. divize 2024 | |
Development Cup 2023 | |
Arabský pohár 2023 | |
Panamerický turnaj 2017 | |
Dočasně neaktivní v soutěžích | |
Dosud neaktivní v soutěžích | |
Zaniklé týmy | |
(* nejsou členy IIHF, ** členové IIHF aktivní pouze v in-line hokeji, *** Zákaz startu) |
Portály: Lední hokej